Reklamní články

Rekvalifikace vám pomůže zvýšit šance na vaši vysněnou práci

Jestliže dlouhou dobu sháníte práci a nedaří se vám, rekvalifikace nebo jiný kurz mohou výrazně zvýšit vaše šance na pracovní uplatnění. Zároveň je důležité v takových případech neztrácet naději a motivaci do dalšího sebezdokonalování. Snadno se totiž může stát, že byste ustrnuli na místě a úplně ztratili snahu si nějakou práci hledat, radí personální specialisté ze společnosti 123jobs Media s.r.o. .

Oprašte své dovednosti

Pokud se budete snažit změnit odvětví svého zaměstnání, je velmi pravděpodobné, že budete muset získat nějaké nové dovednosti nebo znalosti. Začněte tím, že si zjistíte, jaké schopnosti, počítačové programy a dovednosti jsou pro vaši vysněnou pozici potřebné. Pokud se začnete připravovat dostatečně dopředu, zvládnete se nejspíše připravit sami. Když ale tolik času nemáte, zauvažujte nad nabídkami různých vzdělávacích agentur nebo webových portálů (například Udemy, Khan Academy a další). Většina těchto webových portálů je v angličtině, ale při troše hledání naleznete vhodný kurz jistě i v českém jazyce.

Dodělejte si školu

Nebo si můžete rovnou zkusit dodělat titul či certifikát z oficiálního kurzu. Mnoho škol nabízí kombinované a dálkové studium, které zvládnete absolvovat i při práci na plný i částečný úvazek. Je velká šance, že s titulem, ať už bude v oboru nebo ne, výrazně zvýšíte možnost svého pracovního uplatnění. Vždyť je to jen pár let od oné události, kdy bylo zavedeno, že pro určité pozice v určitých odvětvích je potřeba mít vysokoškolské vzdělání jakéhokoliv zaměření.

Pomůže vám i úřad práce

S rekvalifikací a nabídkou rekvalifikačních kurzů vám může pomoci i úřad práce, na kterém jste vedeni. Příslušný pracovník vám jistě pomůže vybrat kurz, který by pro vás byl vhodný a pokud úřad uzná, že je pro vás daný rekvalifikační kurz potřebný a užitečný, máte téměř vyhráno. Může se tak totiž stát, že budete mít daný kurz od úřadu práce plně hrazen. Dejte si ale pozor, pokud byste na rekvalifikační kurz od úřadu práce nakonec nemohli nastoupit nebo ho dokončit, budete muset proplatit kurzovné sami.

Nabídky inzerce práce najdete na pracovních portálech Personalistka.cz, 123jobs.cz a Nejlepsibrigady.cz . Portály jsou dostupné on-line z počítače, tabletu nebo mobilního telefonu.

Related posts

Jak vybrat levné, a přitom kvalitní elektro?

no-media.cz

Spotřebitelské právo a jeho ochrana v praxi

no-media.cz

Jak probíhá přeprava kávy? Spletitá cesta zrn překvapí

svet zeny