Zprávy

3 prvky, které nesmí chybět v prostorách úřadu vaší obce

Obecní nebo městský úřad je vždy zastupitelstvím dané obce. Jedná se o místo, kam se občan uchyluje v případě významných událostí, nebo když si potřebuje něco vyřídit. Prostor musí být nejen reprezentativní. Měl by odrážet vaši konkrétní obec. Jak na to?

Výstavní panely připomínají rodáky i události

Dnes se lidé nejraději učí pomocí příběhů. Dovolte jim, aby se v prostorách vaší obce měli možnost seznámit s příběhem vzniku vaší obce, s příběhy významných rodáků, i s historickými událostmi. Výstavní panely vám pomohou přiblížit vše, co byste si svým občanům přáli sdělit. Venkovní výstavní panely umožňují přiblížit zajímavé příběhy skutečně všem. Po cestě do obchodu se tak budou moci setkat se zajímavými osobnostmi nebo historií své vlastní obce.

Vše přehledně a přístupně, i pro ty méně zdatné

Nejhorší je chaotické řešení. Pokud je váš úřad větších rozměrů, nezapomeňte zpřístupnit dostatek orientačních tabulí, popisků a šipek. Obecní úřad by rozhodně neměl být prostředím, kde se přichází o rozum. Proto nabídněte dostatek informací i pro ty, kdo jsou méně zdatní a na vyřizování si moc nepotrpí. Počítejte také s tím, že se vašich zaměstnanců občas někdo zeptá na cestu. Instruujte je a důrazně jim vysvětlete, že mají vždy působit příjemně a reprezentativně. Jednají ve jménu obce.

Jak naše obec vlastně žije?

Jsou stěny vašeho úřadu holé a nic na nich není? Jaká škoda! Přitom by stačilo navštívit místní základní školu a domluvit se s kantory výtvarné výchovy. Děti mohou ztvárnit pomocí koláží a výtvarných děl dění nebo roční kolotoč toho, jak to ve vaší obci žije. Pro co je vyhledávaná? Co si na obci vážíte? Přeneste zdravou pýchu a hrdost také na děti, aby se staly nadšenými obyvateli vaší obce. Společně vytvoříte příjemné vstupní prostory vašeho úřadu.

Jak vypadá váš obecní úřad?

Related posts

Firemní kultura v roce 2023

no-media.cz

Rozvádí se každý druhý manželský pár, ukazují statistiky

no-media.cz

Co je SEO a jak ho využít pro své podnikání?

svet zeny