Reklamní články

3 tipy, jak podnítit kreativitu a co nejlépe ji využít

Kreativitu lze těžko získat, jak vám potvrdí každý, kdo potřebuje příliv nových nápadů a nápaditých řešení ve své práci. Někdy prostě jen sedíte a bezradně čekáte, až se múza ozve a vy dosáhnete výsledku, se kterým budete spokojeni.

Pokud si nemůžete pomoci a čekáte na svou tvůrčí chvíli, vyzkoušejte tyto tři tipy, které ji zažehnou. 

více v článku...

Vstřebávání a propojování informací 

Dobrou zprávou je, že i kreativitu nebo kreativní myšlení lze trénovat. Na druhou stranu je to podobné jako ve sportu. Někteří lidé to mají jednodušší, a proto nepotřebují tolik tréninku, zatímco jiní pracují tvrději, aby dosáhli stejných výsledků. Abyste mohli podnítit svou kreativitu, musíte nejprve poznat sami sebe. Někteří lidé potřebují k tvůrčímu myšlení naprosté ticho, zatímco představivost jiných se rozproudí s hi-end audio systémom na plné pecky.

Může vám také pomoci, když si uvědomíte, jak vlastně kreativní myšlení vypadá. Živnou půdou pro kreativitu je vstřebávání nových podnětů; měli byste jimi svou mysl doslova pravidelně zásobovat. Pomoci mohou zážitky, spousta čtení nebo řešení různých hádanek. Otevřete svou mysl a načerpejte všechny vědomosti, které můžete. Nebojte se také jít do hloubky a hledat souvislosti mezi myšlenkami, které jste obdrželi. 

Trénujte svou představivost

Kreativní lidé obvykle nemají problém se svou představivostí. Vyplatí se ji však pravidelně procvičovat, ať už aktivním vyhledáváním nových zážitků, nácvikem komunikačních dovedností nebo třeba hraním her. Vaší představivosti také pomůže, když vyjádříte své názory a vnitřní pocity.

Každý, kdo se věnuje copywritingu, jistě ví, že nejlepší nápady často přicházejí znenadání a ve chvílích, kdy se člověk plně nesoustředí. Pokud tedy toužíte po kreativní chvilce, nebojte se předtím trochu zasnít.

Nepodceňujte odpočinek

K tomu, aby vaše mysl byla kreativní, potřebuje nejen pravidelné cvičení, ale také dostatek odpočinku. To však neznamená, že byste nyní měli prospat polovinu dne, doporučujeme kombinovat kvalitní spánek s aktivním odpočinkem.

Zkuste se například jednou denně vydat na hodinovou procházku s vypnutým telefonem, abyste byli sami se svými myšlenkami. Uvolnění mysli však může být také casino tipos, objevování nových míst nebo učení se znalostem, které jsou zcela mimo vaše zaměření.

Related posts

Konference MoneyExpo láká na 2 dny nabitého online programu

no-media.cz

Malkia park: Vyrazte za zážitky do zooparku

no-media.cz

Srovnání NordVPN s Free VPN Planet Premium: Jakou VPN zvolit?

no-media.cz