Auto Moto Finance

3 tipy, jak spolehlivě ušetřit na povinném ručení

Kdo chce vyrazit na silnici ve vlastním voze, musí mít platné povinné ručení – přes to zkrátka nejede vlak. Jedná se o zákonem danou podmínku pro vlastníky automobilů, která zajišťuje, že škody na zdraví i majetku způsobené ostatním budou vždy v plné výši uhrazeny.

I když se jedná o povinnou záležitost, ceny povinného ručení jsou variabilní a lze je v jisté míře ovlivnit. A nemusí to být za cenu toho, že si vyberete produkt nižších specifikací. Jak na to?

1. Jezděte zodpovědně

Za každou pojistnou událost, kterou zaviníte, se vám poplatek za povinné ručení přirozeně zvýší. Pojišťovna vyhodnotí, že jste pro ni rizikovým klientem, a tím pádem bude chtít větší finanční kompenzaci za to, že za vás případnou budoucí škodu uhradí.

Tento systém však funguje i naopak. Zatímco za „špatnou“ jízdu dostanete takzvané malusy, pokud během pojistného období žádnou škodu nezpůsobíte, můžete se těšit na bonusy, které se projeví v podobě slevy. Návod na to, jak zjistit nárok na bonus z povinného ručení, najdete tady.

Bonusy se rok co rok sčítají, takže po pěti nebo deseti letech to pro vás bude znamenat opravdu zajímavou slevu. Navíc o ně nepřijdete, ani když změníte pojišťovnu, k novému poskytovateli totiž přejdou spolu s vámi.

2. Porovnávejte nabídky

A proč byste měli vůbec měnit pojišťovnu? Protože vám může nabídnout totéž, jako ta současná, jen za lepší cenu. Abyste zjistili, kolik můžete platit za povinné ručení pro váš model, udělejte si srovnání cen.

Nemáme nyní na mysli složité obcházení poboček či jejich obvolávání. Vše můžete zvládnout pomocí online srovnávače povinného ručení kalkulackapojisteni.com. Stačí vyplnit údaje o vás a vašem autě a během chvilky budete mít dostupné nabídky přímo před sebou.

Jen myslete na to, že povinné ručení obvykle nelze zrušit, kdykoliv se vám zachce. Nejlepší je pojišťovnu o výpovědi informovat v rámci dvou měsíců od sjednání pojištění nebo šest týdnů před výročím podpisu smlouvy.


Nevíte si rady? Využijte srovnávače povinného ručení.


3. Vyberte si správný model auta

Pokud si koupíte malý hatchback, povinné ručení budete mít podstatně levnější než někdo s obrovským SUV. Větší, výkonnější a rychlejší auta znamenají větší riziko a mohou způsobit nákladnější škody, a proto se s jejich provozem pojí i vyšší pojistné.

Pokud tedy nechcete rok co rok odesílat pojišťovně astronomické částky, zhodnoťte tento faktor už při samotném výběru vozu. Samozřejmě byste kromě provozních nákladů měli vzít v potaz i své potřeby, abyste nakonec neskončili s autem, do kterého se vám nevejdou ani ty nejnutnější věci.Finanční úspora je sice skvělá, ale praktické vlastnosti vozu jsou zásadní. Nevyhovující model by vám přinesl více starostí než užitku a pár ušetřených tisíc by vám ve finále trn z paty příliš nevytrhlo.

Related posts

Druhy brokerů pro investování

no-media.cz

LANXESS pomáhá automobilovému průmyslu v rozvoji elektromobility

no-media.cz

Práce pod tlakem zvyšuje riziko nehody, buďte kryti řádným pojištěním!

no-media.cz