Bydlení

4 nejčastější chyby při zařizování interiéru

Náš domov je naší nejlepší vizitkou. Když je stylový a sladěný, působí inspirativně a je nám v něm příjemně. V opačném případě nás může čekat frustrace nebo podráždění. Jaké nejčastější chyby lidé dělají?

Přemíra barev

Možná jste takový interiér už u svých známých viděli. Každá místnost má jinou pestrobarevnou výzdobu, na stěnách jsou roztodivné tapety a barvy. Všude plno detailů a harampádí, vzduch v místnosti neproudí. Přemíra barev je nejčastější chybou. Uberte, uleví se vám. Stejnou barvou natřete všechny dveře v bytě, dopřejte jim kliky v jednotném stylu, nezapomeňte ani na poštovní schránku venku před vchodem. Celý byt získá šmrnc a glanc.

Samé vzpomínky

Je krásné mít domov jako místo, kde na vás dýchne trocha nostalgie. Ale co je moc, toho je příliš. Z té přemíry vzpomínek najednou zjistíte, že nemáte žádný prostor tvořit přítomnost. A co dny budoucí? Vejdou se k vám vůbec ještě? Ty nejhodnotnější předměty uložte do krabic a uschovejte, ostatní darujte na charitu nebo je pošlete dále do světa pomocí bazaru. Konečně prostor a vzduch, viďte?

A co světlo?

Cítíte se doma často ospalí? Na vině může být nedokonalé osvětlení vašeho hnízdečka. Podle vědeckých průzkumů má světlo významný vliv na naši náladu i schopnost se soustředit. Jsou vaše světla jako malé bludičky? Je čas na změnu. Stačí jen vyměnit žárovku za tu, která bude svítit více. Úsporné žárovky mají dobrou svítivost a pomohou vám snižovat účty za elektřinu.

Jedno téma

Celkově je bytový design o pocitu, jaký máte, když do místnosti vstoupíte. Cítíte harmonii a klid? Příjemný pocit? Nebo vaše oči neví, na čem spočinout dříve? Budete třídit, a ještě jednou třídit, je na čase do místnosti dostat jen jedno ústřední téma. Jeden obraz. Sošku. Nebo třeba hodiny. Ale ne spoustu malých předmětů, které ubírají šťávu a styl.

Je váš domov dokonalou oázou klidu a harmonie, nebo budete dělat nějaké změny v jeho podobě?

Related posts

Krátkodobé pronájmy dnes opravdu letí, tak využijte módní vlny!

no-media.cz

Dětský pokoj, který byste si jako dítě přáli mít

no-media.cz

Plánování dětského pokoje: Krok za krokem

no-media.cz