Reklamní články

9 tipů, jak napsat skvělou diplomovou práci

Diplomová práce může být pořádný horor, to potvrdí snad každý student. Proto přinášíme devět užitečných tipů, jak napsat kvalitní diplomku bez zbytečného stresu.

1.   Volba tématu práce

Volba tématu vaší diplomky je prvním a prakticky nejdůležitějším krokem. Odtud se bude odvíjet celá vaše práce. Vždy se snažte najít takové téma, které vás alespoň trochu zajímá a máte k němu co říct. Také je lepší vybrat takové téma, které už před vámi někdo zpracoval a vy tak budete mít odkud čerpat inspiraci.

2.   Výběr vedoucího

S ohledem na tématiku práce je pak dobré volit vedoucího, který se danou problematikou zabývá v rámci své výzkumné činnosti. Je proto dobré vybrat takového pedagoga, který bude tématu rozumět a zároveň na vás bude mít dostatek času. Mějte na paměti, že ti nejpopulárnější jsou často také ti nejvíce zaměstnaní.

3.   Vzor diplomky

Sežeňte si vzor diplomové práce která dostala dobré hodnocení, abyste věděli, jak má vaše diplomka vypadat. Vzor si rozhodně sežeňte ze školy, kterou studujete, protože každá vysoká škola má jiné podmínky.

4.   Rešerše literatury

Asi to nejhorší co se může stát je, když vám v polovině psaní dojdou zdroje. Proto si v první řadě projděte veškeré dostupné zdroje a dejte dohromady vše, co můžete. Prozkoumejte web, databáze, ale i knihovny.

5.   Obrázky a grafy

Obrázky a grafy nejen že vypadají v práci dobře, ale také vám pomohou trochu práci natáhnout. Text bude vypadat více odborně a navíc obrázky i grafy musí mít na konci své seznamy, což jsou pro vás další stránky navíc.

6.   Nahnání textu

Diplomová práce má poměrně velký obsah co do počtu stránek. A ty se někde sehnat musí. Pokud budete šikovní, můžete spoustu textu nahnat používáním synonym a natahováním vět. Nic se ovšem nesmí přehánět.

7.   Citace

Zde si dávejte opravdu velký pozor. Pokud text opíšete, vždy uveďte přímou citaci. Ve všech případech nikdy nezapomeňte na uvedení zdroje podle příslušných norem!

8.   Vypracování podkladů

Pokud z nějakého důvodu nestíháte, využijte možnosti vypracování podkladů diplomové práce na zakázku. Stejně jako celá řada dalších studentů tak získátepodklady k diplomové práci anonymně a především vypracované od těch nejlepších v oboru.

9.   Úpravy a závěrečná kontrola

Velký důraz dejte na závěrečnou kontrolu. Můžete mít sebelepší práci, ale gramatické chyby, špatné řádkování a popisky fotek vám mohou vše pokazit. Nejlépe ji dejte před odevzdáním ještě pár lidem přečíst.

 

Related posts

Přeceňování e-shopů je v současnosti ideálním nástrojem ke zvýšení zisku

no-media.cz

Sledujte nejlepší sportovní přenosy živě

no-media.cz

Češi i Slováci opět spolu, většinu z nich zajímá udržitelnost, hybnou silou eko revoluce jsou ženy

no-media.cz