Bydlení

Aerárium je stylový mikrosvět, který můžete mít i u vás doma

Jen málo doplňků do domácnosti ve vás dokáže vyvolat takový pocit pohody. Aerárium se skvěle zabydlí v každém typu interiéru. Sklo je nadčasové, jeho obyvatelé také.

Řezané rostliny již nechceme

Udržitelnost se skloňuje v posledních letech stále častěji. Produkce živých květin negativně dopadá na přirozený ekosystém pěstitelských zemí, kde se navíc často zaměstnávají lidé pracující za nepřijatelné platové podmínky. Lidé si tak řezané květiny stále více odepírají. Touha mít to doma krásné ale přetrvává. Současný trend je proto nasnadě.

Něco tak křehkého

Aerárium může mít tvar slzy se špičkou směřující nahoru nebo dolů. Tvar kapky, nebo třeba tvar koule. Záleží na tom, jaký prvek sklářské práce si pro sebe budete přát. Nyní stačí jen prvek zavěsit a zabydlet. A aerárium je na světě. Co vlastně můžete pěstovat?

Zajímavost: Jak pěstovat Anturie?

Superschopnost přežít ze vzduchu

Do aerária se umisťují rostliny, které milují světlo, nebo které jsou skutečně nenáročné. Zavěsit do prostoru si tak můžete i oblíbené orchideje, které vám pokvetou po celý rok. Jejich kořeny se stanou vítanou ozdobou místnosti a připomínkou silné síly života.

Vyzkoušejte i tillandsii. Právě tato rostlina je obdivovaná pro svou superschopnost přežít téměř bez vody. Umí totiž mistrně zachytávat vlhkost z okolního prostředí. Stačí občas porosit dešťvou vodou a bude vám krásně růst.

Vodní svět u vás doma

Není to ale jen element vzduchu, kdo vám doma může dělat radost. Skleněné vázy pro rychlení cibulovin jsou překrásné doplňky do vašeho interiéru. Každý den tak budete svědkem dokonalé proměny zimní přírody v jarní krásu. Cibuloviny musí mít neustálý přístup k vodě, teplo zase zajistí iniciaci pouštění kořenů a rašení rostliny.

Do aerária je možné umisťovat jak sukulenty, tak také vodní rostliny. Která z těchto možností je pro vás příjemnější?

Related posts

Stěhování bytu nemusí být horor. Řešte ho včas a nechte si pomoci

PH

Plánování dětského pokoje: Krok za krokem

no-media.cz

Jaký textil perfektně podtrhne design vašich hotelových pokojů?

svet zeny