Reklamní články

Barevný beton od LANXESS v bývalém vojenském komplexu

Urban Star – městská hvězda – „vyrostla“ nad bývalým kasárenským komplexem na severozápadě Augsburgu v Bavorsku. Jedná se o velký objekt ve tvaru hvězdy vyrobený z barevných, osvětlených betonových bloků, který lidem slouží k posezení a relaxaci. Většina „kostek“ je vyrobena z betonu probarveného anorganickými pigmenty vyráběného společností LANXESS, která se zaměřuje na speciální chemikálie.

Celkem čtyřiadvacet kvádrů je vyrobeno z průsvitného betonu, uvnitř kterého jsou zabudována speciální barevná LED svítidla. Díky dennímu světlu vzhled sochy charakterizují právě barevné kostky. Ve tmě je naopak stále výraznější průsvitný beton.

„Chtěli jsme, aby socha vydržela co nejdéle v aktuálním stavu. Rozhodli jsme se proto použít pigmenty z oxidu železitého, o nichž je známo, že zůstávají ve skvělém stavu po celá desetiletí. Jsou velmi odolné i co se počasí týče,“ uvádí Oliver Fleschentraeger, manažer v segmentu stavebního trhu v oboru anorganických pigmentů (IPG) ve společnosti LANXESS.

Jako v americké prérii

Bývalý kasárenský komplex využívaly až do roku 1994 americké ozbrojené síly. Aktuálně se plánuje jeho další civilní využití. Developerský projekt si klade za cíl vytvořit kombinaci komerčních a rezidenčních nemovitostí s dostatkem zeleně a dobrým napojením na sousední stavební plochy.

Oblast městského rozvoje Kobelcenter-Süd v bývalém kasárenském komplexu je jednou z takových čtvrtí, v nichž se setkáváme s kombinací komerčních a rezidenčních nemovitostí. Kromě toho jsou zelené plochy domovem různých druhů flóry, které se obvykle nacházejí v severoamerické prérii, což pomáhá propůjčit této nové čtvrti vlastní identitu. „Hvězdy“ a rostliny připomínají mnoho let, během nichž toto místo Američané využívali. „Urban Star“ je místem pro setkávání lidí a relaxaci, spojující komplex kasáren s městským prostorem.

Živé barvy ve dne i v noci

Veřejně přístupná „Urban Star“ se nachází ve středu náměstí s rozlohou přibližně 800 metrů čtverečních. Bloková struktura jeho kostek a barevné schéma betonových povrchů připomínají městskou krajinu, která je typická pro západ USA.

Barevné betonové kvádry jsou obarveny anorganickými pigmenty odolnými proti povětrnostním vlivům od osvědčené značky LANXESS Bayferrox, přičemž dominujícími barvami jsou černá, červená a žlutá.

Používá se také kobaltově modrý pigment vyvinutý společností Recklinghausen Harold Scholz & Co. GmbH. Černé, průsvitné betonové kostky vyrobené společností CUCEN GmbH v Cáchách a také pigmentované pigmenty Bayferrox se skládají z průsvitných betonových panelů o tloušťce přibližně dva centimetry.

Bloky měří 84 x 84 cm a v souladu se skloněnou topografií náměstí se zvedají mezi 14 a 60 cm nad zemí. Betonové kostky jsou na povrchu opatřeny plochým stoupáním ve tvaru pyramidy, které zabraňuje hromadění vody a minimalizuje riziko tvorby zachytávání a tvorby ledu v zimním období. V kombinaci s betonovými kostkami pomáhá světle šedá dlažba z umělého kamene dotvořit v daném místě harmonickou atmosféru. 

Related posts

Jaké nástroje využívat v PPC reklamách?

no-media.cz

Kavárna Coffee&Waffles

no-media.cz

Reklamní předměty s potiskem: Efektivní propagace vaší značky

no-media.cz