Reklamní články

Budou nás Android telefony neustále špehovat?

Inovace zařízení potěší asi každého a to bez ohledu na to, zda se jedná o smartphony, počítače a podobně. Ne však každou novinku vítáme s otevřenou náručí a ne každá převratná funkce nás těší stejně. Mezi tyto funkce řadíme i kontroverzní Always-on kameru, která k nám přijde se smartphony v průběhu příštího roku. Jako takovou útěchou nám může být, že dostupnou bude zatím jen ve vlajkových lodích. Je to ovšem jen otázka času, kdy se funkce dostane i do levnějších telefonů. A zatímco někteří řadí tuto novinku mezi užitečné funkce, jiní se zase obávají neustálého špehování, které má náš chytrý telefon teoreticky stále k dispozici. Jak to tedy s novou funkcí pro Android chytré telefony nakonec bude?

více v článku...

Co to vlastně Always-on kamera je a k čemu slouží?

Novinku s názvem Always-on kamera nám přinesou chytré telefony určené pro příští rok. Důvodem je čipset Snapdragon 8 gen 1, který umožňuje mít kameru chytrého telefonu vždy aktivní. Tento proces byl představen jen pár dní dozadu a jedná se aktuálně o nejvýkonnější proces společnosti Qualcomm. A jaký je vlastně k tomu důvod, aby kamera neustále běžela? Kamera nás bude schopna rozpoznat prakticky kdykoli. Nebude třeba tedy náš chytrý telefon probouzet ve chvíli, kdy jej budeme chtít odemknout, případně ani v situacích, kdy budeme chtít verifikovat vybrané aktivity. Smartfon automaticky bez našeho úkonu rozpozná, že se před ním nacházíme my. Díky tomu bude odemykání chytrého telefonu a nejen to o něco pohodlnější. Jde tak o jeden z dalších kroků, jak se budeme moci o kousek blíže posunout k bezportovým a beztlačítkovým chytrým telefonům.

Tato funkce však bude sloužit i pro rozpoznávání dalších tváří. Jakmile se tedy bude někdo dívat na náš telefon, zařízení by se mělo automaticky uzamknout. Následně by mělo požadovat odemknutí prostřednictvím hesla. Z bezpečnostního hlediska je tedy tato funkce velmi zajímavou. Ovšem i toto bezpečnostní hledisko má své chyby.

Budou nás naše Android chytré telefony neustále špehovat?

Když jsme se podívali na výhody funkce Always-on kamera, určitě vás napadlo, že vaše kamera vás bude schopna neustále sledovat. A ano, máte pravdu, přesně to bude dělat. A právě toto může někoho zastrašovat. Myšlenka, že by nás kamera mohla sledovat téměř 24 hodin denně 7 dní v týdnu nás moc neláká a i když jde o velmi užitečnou funkci, už nyní svým Android chytrým telefonům příliš nedůvěřujeme. Proto bude tato funkce pod drobnohledem mnoha hackerů či jiných útočníků. Otázkou je, zda se podaří společnosti Qualcomm zajistit, aby bylo používání této technologie bezpečné.

Řešení pro tuto funkci by možná mohla být její deaktivace. V případě, že bychom se rozhodli tuto funkci nevyužívat, bychom ji jednoduše využívat nemuseli. Zatím není známo, jak se s novinkou pro chytré telefony od společnosti Qualcomm společnost Google vypořádá. Funkce ještě není zavedena v operačním systému Android, proto teprve uvidíme, jak bude Always-on kamera fungovat.

Nezbývá nám tedy nic jiného, než počkat si, a uvidíme, jestli se Qualcommu se podaří najít recept, jak nás ochrání před potenciálním zneužitím technologie.

Rovněž je třeba dodat, že v průběhu následujících týdnů se očekává, že bude představeno několik zařízení z tímto typem procesoru. Půjde o telefony Xiaomi, Motoroly ale i další.

Related posts

Amazon v Dobrovízi zvyšuje mzdy a pokračuje v náboru

no-media.cz

Jaké jsou oblíbené seriály na Voyo?

no-media.cz

Testování kvality webové stránky online

no-media.cz