Pro ženy

Čemu se vyhnout při péči o vlasy

Péče o vlasy je činnost, ke které každá žena přistupuje jinak. Zatímco některá se snaží vlasy neumývat příliš horkou vodou, jiná zapomíná i na tu sebemenší ochranu proti horkému vzduchu. A zatímco některá žena se díky své péči o vlasy pyšní krásnou kšticí, jiná truchlí nad každým spadeným vlasem. Že patříte do druhé skupiny? Poradíme vám, jak k péči přistupovat, a hlavně čemu se vyhnout, ať vaše koruna krásy netrpí.

více v článku...

Kolagen je váš přítel

Mnoho žen se vyhýbá kolagenovým doplňkům, protože si nejsou jisté, co to kolagen je. Mluvíme však o ve vodě nerozpustné bílkovině, kterou tělo potřebuje ke svému správnému fungování. Bohužel se po pětadvacátém roce života začne vytrácet, což znamená, že pokožka začíná uvadat, vrásky přibývat a kolena bolet. A mimo jiné začnou vlasy padat. Doplňováním kolagenu, zejména toho hydrolyzovaného kolagenu, znovu navrátíte vlasům i pokožce svěžest. Ne nadarmo se mu zkrátka říká elixír mládí.

Vyhněte se konkrétním potravinám

Naproti doporučeným potravinám a látkám stojí i věci, kterým je radno se vyhnout. Vlasům například neprospívá konzumace fastfoodu, bílého cukru, velkého množství soli a bílé mouky. Vyhnout byste se také měli nadměrnému kouření cigaret. Takováto strava způsobuje překyselení organismu, což není dobré pro tělo v mnoha ohledech.

Omezte vlasový styling

Co se týká vnějšího působení, ideálně se vyhněte častému žehlení či foukání vlasů vysokými teplotami. To by totiž mohlo vlasy příliš vysušit a oslabit. Vlasům rozhodně prospěje, budete-li je pravidelně zastřihovat. Zastřihnutím konečků totiž předejte jejich třepení, které je nežádoucí. Kvalitní šampony jsou výhra, ale ani s nimi to nepřehánějte. Příliš časté mytí vlasů totiž neprospívá vlasové pokožce, kterou vysušuje. Vlasy ideálně nechejte uschnout na vzduchu, pročesávejte je hřebenem, ne kartáčem.

Related posts

Jak nakupovat náramky z minerálů

no-media.cz

Jak vyrobit velikonoční pomlázku

no-media.cz

Hudba hovoří k lidem univerzálním jazykem

no-media.cz