Pro ženy

Čemu se vyhnout při péči o vlasy

Péče o vlasy je činnost, ke které každá žena přistupuje jinak. Zatímco některá se snaží vlasy neumývat příliš horkou vodou, jiná zapomíná i na tu sebemenší ochranu proti horkému vzduchu. A zatímco některá žena se díky své péči o vlasy pyšní krásnou kšticí, jiná truchlí nad každým spadeným vlasem. Že patříte do druhé skupiny? Poradíme vám, jak k péči přistupovat, a hlavně čemu se vyhnout, ať vaše koruna krásy netrpí.

Kolagen je váš přítel

Mnoho žen se vyhýbá kolagenovým doplňkům, protože si nejsou jisté, co to kolagen je. Mluvíme však o ve vodě nerozpustné bílkovině, kterou tělo potřebuje ke svému správnému fungování. Bohužel se po pětadvacátém roce života začne vytrácet, což znamená, že pokožka začíná uvadat, vrásky přibývat a kolena bolet. A mimo jiné začnou vlasy padat. Doplňováním kolagenu, zejména toho hydrolyzovaného kolagenu, znovu navrátíte vlasům i pokožce svěžest. Ne nadarmo se mu zkrátka říká elixír mládí.

Vyhněte se konkrétním potravinám

Naproti doporučeným potravinám a látkám stojí i věci, kterým je radno se vyhnout. Vlasům například neprospívá konzumace fastfoodu, bílého cukru, velkého množství soli a bílé mouky. Vyhnout byste se také měli nadměrnému kouření cigaret. Takováto strava způsobuje překyselení organismu, což není dobré pro tělo v mnoha ohledech.

Omezte vlasový styling

Co se týká vnějšího působení, ideálně se vyhněte častému žehlení či foukání vlasů vysokými teplotami. To by totiž mohlo vlasy příliš vysušit a oslabit. Vlasům rozhodně prospěje, budete-li je pravidelně zastřihovat. Zastřihnutím konečků totiž předejte jejich třepení, které je nežádoucí. Kvalitní šampony jsou výhra, ale ani s nimi to nepřehánějte. Příliš časté mytí vlasů totiž neprospívá vlasové pokožce, kterou vysušuje. Vlasy ideálně nechejte uschnout na vzduchu, pročesávejte je hřebenem, ne kartáčem.

Related posts

Svatební výzdoba by měla být součástí každé svatby

no-media.cz

Jak můžete získat kredit v online casinu zdarma? Poradí vám odborník ze SvetovaKasinaOnline

svet zeny

Kim Kardashian

no-media.cz