Pro muže

Čím se liší trafosvářečky a invertorové svářečky?

Pokud se rozhodujete, jakou svářečku si koupit, pak máte na výběr několik variant. V nabídce je poměrně složité se zorientovat, nicméně když víte, co budete chtít svařovat, výběr se vám může značně zúžit. Pro začátek je potřeba se rozmyslet nad tím, jaký druh svářečky chcete. V podstatě existují dva druhy svářeček, které mají využití v běžných domácnostech: trafosvářečka a invertorová svářečka. Existuje také polyfúzní svářečka, tu ale ocení zejména instalatéři a topenáři, protože se hodí ke svařování plastů a ničeho jiného.

Hmotnost

Tím hlavním rozdílem mezi těmito dvěma typy je hmotnost. Trafosvářečka může vážit více než 20 kg, proto je svařování s ní mimo dílnu velmi problematické. K přenosu a svařování mimo dílnu se více hodí invertorová svářečka, jejíž hmotnost je mnohem nižší. U trafosvářečky je obvykle problém také s přehříváním, proto je vybavena ventilátorem, který stroj ochlazuje. Nekupujte si trafosvářečku s výkonem nižším než 40 %. Také se hodí, když je tento typ svářečky vybaven funkcí automatického vypnutí, když je teplota stroje příliš vysoká. Invertorové svářečky se kromě nižší hmotnosti mohou pochlubit také mnoha dalšími funkcemi. Její nevýhodou je vyšší cena.

Funkce svářeček

Je dobré vědět, že svářečky mohou být vybaveny určitému funkcemi navíc, které mohou usnadnit ovladatelnost i provoz jednotlivých svářeček. Čím více funkcí má svářečka, tím je také dražší, takže se vyplatí zjistit, které funkce budete ve skutečnosti potřebovat. Zde jsou ty základní:

  • Displej – na displeji můžete zjistit všechno, co potřebujete. Ne každá svářečka jej má.
  • SPRAY ARC – pod tímto označením je ukryta skutečnost, že svářecí drát se taví pod vyšším proudem, což znamená rychlejší práci.
  • Automatický spínač – pokud svářečku nějakou dobu nepoužíváte, sama se vypne.
  • Arc Force – díky této funkci můžete dosáhnout rovnoměrných svárů, protože svářečka je schopná si regulovat proud dle vzdálenosti od svařovaného materiálu.
  • A další funkce.

Related posts

Polovodičové relé a jeho využití

no-media.cz

Plexiskla na míru od zkušeného dodavatele

svet zeny

Chodí váš blízký rád na koncerty? Darujte mu dárkový poukaz Ticketmaster!

svet zeny