Auto Moto

Co jsou elektrokoloběžky a co o nich musíte vědět

Koloběžky v Ostravě jsou hitem dnešní doby. Však se s nimi často potkáváme. Jezdí na nich děti i jejich rodiče. Zajímáte se o elektrokoloběžky a chcete se dozvědět víc o tomto tématu? Pak vás určitě potěší článek, kde vám přinášíme nejnovější informace o elektrokoloběžkách, jež byste měli vědět a možná o nich ještě neslyšeli.

Elektrokoloběžky jsou pro všechny věkové kategorie

Fenomén dnešní doby, elektrokoloběžky, uvezou samozřejmě štíhlou slečnu, avšak i sto kilového chlapáka! Jen je třeba zvolit správnou baterii, která právě pro vyšší váhy musí být více nabušená. Nepočítejte s tím, že čtyřicetikilogramová slečna se stejnou baterií na e-koloběžce pojede stejnou rychlostí jako stokilový maník! Jednoduše mu ujede. Abyste ji chytili, přesedlejte na elektro s výkonnější baterií.

Bezpečnost na prvním místě

Předtím než si pořídíte elektrokoloběžku, je důležité si uvědomit, že jste rázem účastníky silničního provozu, a tudíž bezpečnost je skutečně na prvním místě! Vybírejte stroje jen od ověřených výrobců, jako jsou například Kugoo, Ninebot či Xiaomi, jež splňují všechny bezpečnostní standardy.

Nepodceňujte výdrž baterie

Baterie určuje délku dojezdu na jedno nabití, který se může lišit právě podle výkonnosti baterie. Můžete ujet od dvaceti až do zhruba šedesáti kilometrů, což znamená, že se dostanete bez problémů kamkoliv budete chtít. Stejně tak při vyšší váze ujedete na stejnou baterii méně kilometrů než křehká víla… Nicméně zvažte, k jakým účelům si elektrokoloběžku pořizujete. Zda „jen“ na popojíždění po městě, či na road řádění!

Elektrokoloběžky s vámi mohou cestovat i v „balíčku“…

Elektrokoloběžky jsou skladné a snadno přenosné. Můžete cestovat na nich, avšak i s nimi. Potřebujete se rychle přesunout do jiného města autobusem či vlakem? Není problém. Některé e-koloběžky jsou snadno skladovatelné a lehce přenosné. Pár rychlých tahů a „balíček“ si nesete s sebou do dopravního prostředku bez připomínek řidiče!

Related posts

Nosiče kol na tažné zařízení Thule zjednoduší cestování a přepravu bicyklů

no-media.cz

Elektromobil budoucnosti v podání Škody? To je nový ENYAQ!

no-media.cz

Musíte mít dálniční známku, nebo máte právo na osvobození?

PH