Pro ženy

Co jsou investiční šperky? Vyplatí se do nich investovat?

Investiční šperky jsou v podstatě jakékoli šperky, které jsou vyrobeny z drahých kovů a kamenů. Pokud například muž koupí své milé zlatý prsten s diamantem, dá se říct, že investoval do šperků. Dalo by se totiž říci, že všechny šperky jsou tak trochu uměleckým dílem. A pokud jsou navíc vyrobeny z pravých drahých kovů a kamenů, mají také vysokou hodnotu. Předávání prstenu z generace na generaci tedy nemusí být jen hezkým gestem, ale také investiční akcí!

Co je investiční šperk?

I když bychom za investici mohli považovat jakýkoli šperk s drahým kamenem, většinou se klade důraz na originalitu. Investičním šperkem je tedy originální klenot, který má alespoň jeden větší kámen. Jeho vzhled je většinou nadčasový, proto jej mohou nosit různé generace bez toho, že by vypadaly nemoderně. Důvodem je to, že investice do šperků je považována za dlouhodobou (minimálně 10 let) – a měla by oslovit i generaci příštích majitelů. Správný investiční šperk by měl být zpracován ručně, měl by mít mezinárodní certifikát a záruku renomovaného výrobce s tradicí. To totiž jen zvyšuje jeho cenu.

Uložení financí

Když roste inflace nebo je nestabilní situace na trhu, stále ještě existují možnosti, do kterých investovat. Investice do zlata a stříbra se považují za investice, které jsou stabilní a mají nízké riziko. Jsou také velmi likvidní. S likviditou investičních šperků to nemusí být tolik jednoduché, pravdou ale je, že i ony dokážou ochránit vaše úspory před rostoucí inflací. Důvodem je to, že na rozdíl od peněz nemůžeme drahé kovy rozmnožovat (popřípadě tisknout). A jejich množství není neomezené.

Poptávka převyšuje nabídku

Vzhledem k tomu, že poptávka po drahých kovech, jako je zlato a stříbro, dlouhodobě převyšuje nabídku, cena těchto komodit roste. A jejich množství, které se těží, není neomezené. Což znamená, že jednou dojde k vytěžení veškerého zlata nebo stříbra, či diamantů. A jejich cena ještě více vzroste.

Related posts

Ocelové šperky: Trvanlivost, elegance a kvalita

no-media.cz

Podle čeho vybrat zásnubní a snubní prsten? Řiďte se svým srdcem, ale i designem a druhem kamene

no-media.cz

Slon jako symbol štěstí a další zajímavosti o suchozemských obrech

no-media.cz