Auto Moto

Co musíte mít na motorce, aby byla zajištěná bezpečná jízda

Jízdu na motorce bychom mohli zařadit mezi adrenalinové koníčky. Zatímco pro někoho je to denní chléb, pro jiného příjemné vyplnění volného času, při němž dokážeme konečně vypnout hlavu. Ať už je pro vás jízda na motorce čímkoliv, zvyšte svou bezpečnost tím, že si pořídíte správné moto vybavení. Ne, opravdu to není jenom o kvalitní přilbě. Správný motorkář musí mít mnohem víc.

Oblékněte se do vhodného oblečení

Čím pevnější bude, tím lépe. Tedy, to v moto světě úplně nefunguje. Každý motorkář si totiž může vybrat, když touží po moto kombinéze nebo jiném druhu oblečení. Existují totiž textilní (čili pohodlnější a většinou také tenčí alternativy oblečení), ale také kožené verze, u nichž platí to zmiňované na začátku – čím pevnější bude, tím bezpečnější a tedy i lepší bude.

Výběr oblečení je ryze individuální záležitostí. Každý motorkář totiž preferuje něco jiného. Zatímco někdo chce být chráněný před vnějšími vlivy a počasím především, jiní milují komfort a upřednostňují pohodlnost, proto volí textilní verzi moto oblečení. V obou případech se neudělá chyba, pakliže se vybere verze se zabudovanými chrániči nebo se chrániče dokoupí.

Bez rukavic neujeďte ani metr

Co je velmi podceňované při jízdě na motorce (a nemělo by) jsou rukavice. Bez nich bychom reálně neměli ujet ani jeden jediný metr. A každý, kdo se jednou na motorce projel se k tomuto tvrzení jistě přikloní.

V současné době opět existuje velmi široká nabídka, která zahrnuje nejen rukavice nejrůznějších střihů a velikostí, ale také i vyrobené z mnoha materiálů.

Boty musí být pevné a nad kotníky

Oblečení – máme. Rukavice – koupeny. A v neposlední řadě myslete na boty, které by měly být pevné a přinejmenším nad kotníky, aby dostatečně chránily nohy. Pokud už na začátku zainvestujete do skutečně kvalitního moto obutí, vydrží vám po celý život.

Related posts

Dopravní značení si můžete koupit či pronajmout za pár korun

no-media.cz

Jak často byste měli kontrolovat a vyvažovat kola vašeho vozidla

no-media.cz

Elektromobil budoucnosti v podání Škody? To je nový ENYAQ!

no-media.cz