Auto Moto

Elektromobil budoucnosti v podání Škody? To je nový ENYAQ!

Stále jsou pro vás elektromobily tak trochu jako z jiného světa? Ať si to v mnoha ohledech nechceme připustit, tak tato doba zkrátka nastává. Situace, kdy budeme mít doma elektromobil a nebude nám to připadat zvláštní, se kvapem blíží. Na tuto situaci reaguje také tuzemská automobilka, která přichází se svým modelem ENYAQ iV. Plně elektrický automobil, který se nově objevil v portfoliu škodovky, je tak logickým vyústěním dosavadních hybridních řešení. Jak se povedl a kolik stojí?

Jaký je nový ENYAQ?

Než si odpovíme na tuto otázku, je dobré se zamyslet nad tím, co vlastně očekáváme od elektromobilu. V zásadě je odpověď jednoduchá, neočekáváme nic více ani nic méně, než od svého dosavadního automobilu se spalovacím motorem. Chceme zkrátka automobil, který splní naše každodenní potřeby, bez ohledu na to, co jej pohání. Nová Škoda ENYAQ se snaží ukázat automobil na elektřinu bez kompromisů. Je zde tedy velice slušný dojezd, který činí až 500 kilometrů, přičemž je vozidlo koncipováno jako velký rodinný vůz, takže je dokonale praktické. Kromě toho nabídne:

  • Vysokou bezpečnost
  • Moderní technologické prvky

Od velkého rodinného vozu očekáváte, že bude bezpečný. Myslelo se zde jak na pasivní, tak na aktivní bezpečnost. Naleznete ve vozidle 9 airbagů, určitě využijete Head-up displej a celou řadu asistentů, které vám pomohou v krizových situacích, nebo něco pohlídají za vás, když se zapomenete. Vše potřebuje moderní prostředí, které je patrné už z velkého 13“ tabletu, který je hlavním rozhraním palubního infotainmentu.

Pohonné jednotky a ceny

Ačkoliv na samotném vozidle to na první pohled nepoznáte, pod kapotou se skrývá samozřejmě elektromotor. K dispozici jsou pohonné jednotky o výkonu 132 nebo 150 kW. Ceník nové Škody ENYAQ vám prozradí, že si jej pořídíte od částky jen lehce přes milion korun. A jak rychle jej nabijete? Za 38 minut se dostanete už na 80 % kapacity akumulátorů.

Related posts

3 tipy, jak spolehlivě ušetřit na povinném ručení

no-media.cz

Tesla Elona Muska uzavře většinu prodejen

no-media.cz

Kompulzivní chování: když prostě něco musíte udělat

no-media.cz