Zdraví

Elektronická cigareta vs. Pulze

Události posledních let nás všechny více či méně přiměly se zamyslet nad naší dosavadní životosprávou. Ukázalo se totiž, že více než kdy jindy, je pro nás najednou klíčové být v dobré kondici, abychom toto období ustáli. Na řadu proto přišly vnitřní monology a pomyslné zpytování svědomí ve vztahu k našemu tělu. Udržuji se dostatečně fit? Jím výživnou a vyváženou stravu? Umím odpočívat? A závěrem už trochu obligátní „Co mohu změnit?“. Samozřejmě, že jako nejvhodnější řešení se v tomto případě nabízí možnost vypořádat se se svými, ne příliš zdravými, zálibami jako je nadměrná konzumace cukru, alkoholu nebo užívání tabákových výrobků. Právě i snaha o „odlehčení“ našeho životního stylu mohla významně podpořit neustále se rozšiřující trend elektronických alternativ.

Trendy vychytávky

O negativních dopadech klasických tabákových výrobků na tělo zaznívá stále více a více názorů odborníků. Není se tak čemu divit, že i řada dlouhodobých uživatelů se nad svou zálibou čím dál více zamýšlí. Přestat s užíváním takových výrobků rozhodně není snadné. Uživatelé tak často raději sáhnou po méně dramatickém řešení, a tím jsou elektronické alternativy. Jedná se totiž o méně škodlivé řešení. Během jejich užívání nedochází k hoření, a tím pádem se do těla nedostávají škodlivé látky jako je:

  1. Dehet
  2. Oxid uhelnatý

Čeští favorité

Největšími soupeři na poli elektronických alternativ jsou v současnosti pravděpodobně zařízení na nahřívaný tabák a e-cigarety. Tyto varianty se liší hned v několika bodech. Běžné e-alternativy se nabízí ve variantě jak s nikotinem, tak bez nikotinu. Během jejich užívání rovněž nedochází k uvolňování klasického kouře, ale páry, přetvořené z e-liquidu. Naopak užívání nahřívaného tabáku má alespoň pocitově mnohem blíže ke klasickým výrobkům. Během jejich užívání se uvolňuje dým vizuálně podobný tomu od tradičních výrobků. U těchto zařízení se však nikotin uvolňuje přímo z tabákové náplně, která se do zařízení vloží a nahřeje. Na rozdíl od běžných výrobků se zde však nikotin neuvolňuje během spalování, ale pouze nahřátím. Díky absenci klasického kouře obě varianty nemají nežádoucí efekty jako:

  • Zápach oblečení
  • Žloutnutí zubů a nehtů
  • Pasivní ovlivňování okolí

Pokud tedy toužíte po změně a jste spíše zastánci klasických výrobků, nahřívaný tabák pro vás bude to pravé. Mezi ty nejoblíbenější v současné době patří například Pulze. Díky pouhému nahřátí náplně se jedná až o 80 % méně škodlivou variantu. Mezi jeho další benefity patří také dlouhá výdrž. Na jedno nabití ho můžete využít až dvacetkrát a následně ho pouze stačí zapojit do nabíječky. Během dne tak máte vystaráno. Pulze se tedy může stát vaším dobrým pomocníkem na cestě k novému životnímu stylu.

Autor: Elena Gotfried

Related posts

Co zohlednit při výběru té správné matrace kromě jejího druhu?

no-media.cz

Avokádo zelené super ovoce

no-media.cz

Legalizace CBD v EU a ve světě

no-media.cz