Zprávy

Elektronická docházka – pro snadnější správu mateřské školy

Administrativa ve školce je často časově náročná a přináší zbytečné starosti. Proto vznikla aplikace pro mateřské školy, která vám každodenní úkony usnadní. Jde o efektivní nástroj, díky kterému lze řadu procesů automatizovat. Mezi další výhody patří elektronická docházka a snadná komunikace.

Docházkový systém

S informačním systémem lze snadno nahradit papírové dokumenty potřebné pro evidenci docházky jejich elektronickou verzí. Vše tak máte přehledně na jednom místě a kdykoli dostupné. Docházku můžete zadávat ručně, ovšem praktické jsou i čipové karty, které docházku hlídají automaticky. Elektronická docházka výrazně usnadňuje práci, a to i pro přípravu výkazů pro ředitelky, hospodářky a také MŠMT.

Online komunikace

Kromě toho, že systém umožňuje jednoduchou evidenci docházky, jde také o skvělý komunikační prostředek. S aplikací zvládnete posílat hromadná oznámení i zprávy pro jednotlivé rodiče. Během chvilky tak můžete dát rodičům vědět, že jste se zdrželi na výletě, odpadl kroužek, či poslat důležité informace konkrétnímu rodiči. Aplikace usnadňuje komunikaci i rodičům, kteří mohou online kontaktovat ředitele či učitele. Veškerá komunikace je přehledně na jednom místě.

Informace přehledně

Díky informačnímu systému už se nemusíte probírat štosem papírů. Všechny informace o dětech jsou totiž dostupné na pár kliknutí. Uvidíte tak seznam dětí, včetně kontaktů na rodiče. Můžete také vyhledávat důležité informace jako jsou alergie, zdravotní potřeby dítěte a podobně. Aplikace umožňuje také přehledné omlouvání dětí – rodič zadá absenci do systému. Vy tak máte přehled o všech absencích na jednom místě.

S využitím aplikace se správa školky stane mnohem jednodušší. Ať už jde o docházku, absence, či různé výkazy, faktury a exporty.

Related posts

Jakým způsobem skladujete svou sbírku? Dejte pozor na poškození

no-media.cz

Tajemství novoluní: Odhalení nočního fenoménu

no-media.cz

Chcete lépe zapadnout do české společnosti? S našimi kurzy to půjde snadno.

no-media.cz