Auto Moto

Elektroskútr bez řidičáku pro všechny

Nemáte řidičský průkaz, a přesto se chcete přepravovat rychle a efektivně, aniž byste se museli mačkat v hromadné dopravě? Perfektním řešením je elektroskútr.

Jaký elektroskútr vybrat

Abyste mohli užívat elektrický dopravní prostředek a nepotřebovali k jeho provozu řidičský průkaz, musí splňovat tyto podmínky:

 • elektrický skútr musí primárně fungovat jako kolo, poháněné silou řidiče se šlapkami, elektromotor slouží pouze jako doplňkový pohon
 • nesmí přesáhnout trvalý výkon 250 W a chvilkový výkon, kdy dosáhne až 1000 W při maximální zátěži

Tyto skútry dosahují rychlosti maximálně do 25 km/h.

Obsah obrázku motocykl, kolo

Popis byl vytvořen automaticky

Pro koho jsou e-skútry vhodné

Elektroskútr s výkonem do 250 W je v českém zákoníku chápán stejně jako kolo vybavené motorem, proto jej může řídit každý i bez řidičského oprávnění.

Díky jeho nízkému výkonu a lehké konstrukci se hodí nejlépe na krátké vzdálenosti na vesnických cestách nebo ve městě. Je vhodný na cesty po nákupech nebo za přáteli.

Určitě není dobré se s ním vydávat na frekventované cesty, kde byste blokovali plynulý provoz, a mohla by se vám stát nehoda. Na elektroskútr si většina uživatelů většinou nebere těžkou ochrannou výbavu jako na běžný motocykl a následná zranění by mohla být velmi vážná.


Hledáte to nejlepší pojištění pro Vaši motorku? Využijte srovnávač pojištění a vyberte si vhodné povinné ručení motocyklu přesně pro Vás.


Obsah obrázku motocykl, budova, exteriér, silnice

Popis byl vytvořen automaticky

Výhody

 • jsou velmi tiché, neprodukují nadměrný hluk, ani škodliviny z výfuku
 • levná pořizovací cena, za běžné modely utratíte od 23 900 Kč až po 29 800 Kč
 • ekologické, nevylučují žádné škodlivé látky do ovzduší
 • snadné nabíjení, můžete je nabít kdekoliv, kde je elektrická zásuvka a nepotřebujete k tomu žádné speciální zařízení
 • elegantní i retro vzhled, velký výběr modelů
 • na elektroskútr se mohou posadit dva jezdci najednou a pod sedadlem je prostor na uskladnění nákupu, případně si můžete dokoupit nosič na přední nebo zadní část e-skútru
 • provoz elektrického skútru je mimořádně levný, jelikož nespotřebuje mnoho elektřiny a její cena je oproti benzínu mnohem nižší
 • levný servis, opravy nejsou tak drahé, jako u motocyklů
 • nízká hmotnost, při převržení jde snadno postavit, unese jej průměrně silná osoba
 • díky silným pneumatikám je možné s elektroskútrem jezdit i po polních cestách, vyštěrkovaných cestách i po neupravených silnicích
 • nemusíte za něj platit povinné ručení, ani nechat pravidelně schvalovat na technické kontrole, neprodukuje emise, nepotřebujete ani emisní povolenky

Elektroskútry bez řidičáku Vám nabízejí pohodlnou tichou jízdu plnou svobody a pohodlí. Jsou velmi nenáročné jak pro vaši peněženku, tak na údržbu a dobíjení. Snadno se s nimi dostanete na nákup do obchodu i do náročnějšího terénu. 

Jsou vhodné na jízdu po vesnici, na chatu i do města. Nemusíte se trápit na kole, když nemáte zrovna chuť sportovat a chcete se jen přemístit z místa na místo, stačí se posadit na elektroskútr a po cestě se kochat krajinou, která by na motorce příliš rychle ubíhala. 

Elektroskútr je vhodný pro všechny, kteří se chtějí rychle, pohodlně a ekologicky přemisťovat. Nejnovější modely elektrických skútrů Racceway najdete na stránkách jejich dovozce rulyt.cz.

Related posts

Vybavte vaše auto moderní kvalitou

no-media.cz

Kupujete ojeté auto? Dejte si pozor na bourané kusy

svet zeny

AAA Auto šlape do AI pod vedením Petra Vaněčka

svet zeny