Bydlení

Foukané izolace u starších staveb ušetří až 30 % tepla

Starší domy mají jednu z nevýhod, a to tu, že v dobách, kdy byly stavěny, se většinou nepoužívala izolace, anebo pouze částečná. Často si majitelé nechali dodatečně zaizolovat boční stěny domu, ale potíž nastává v případě izolování například stropních a podkrovních prostor. Naprostá většina postarších objektů totiž nemá ve střešní dutině žádnou izolaci, a tak podstatná část tepla zevnitř uniká naprosto nevyužita. Rychlým řešením, které lze realizovat již za jeden den, jsou foukané izolace.

Ušetřete za energie i desítky tisíc korun ročně

Neizolovaným stropem mizí daleko více tepla než kupříkladu skrz okna nebo cihlové zdivo. V případě, že použijete foukané izolace, dovedete uspořit více než 30 procent tepla, a to je v řádu zimních měsíců, potažmo celého roku velice vysoká částka dosahující u větších objektů řádů několika desítek tisíc korun. Nenechte se zaskočit zvyšujícími se výdaji za energie i otop a raději investujte do kvalitní foukané izolace. Ta má totiž vynikající izolačně tepelné vlastnosti a výtečně se hodí právě do prostor mezi podlahou a stropem. Jelikož u starších budov mají stropní dutiny tloušťku až 25 centimetrů, je využití foukané izolace do těchto míst ideální volbou. 

Pokud zrovna nemáte finanční prostředky na realizaci v letním období nebo potřebujete dokončit určité stavební úpravy, nemusíte si zoufat. Foukanou izolaci lze aplikovat v jakémkoliv ročním období, tedy i v zimě. Abychom ale nehovořili pouze o rekonstrukcích starších domů, tento typ izolantu se výtečně hodí i do novostaveb, a to především těch takzvaně nízkoenergetických. Materiál má nejen výtečné tepelně izolační vlastnosti, ale rovněž dokáže perfektně ochránit obyvatele domů před hlukem zvnějšku. Perfektní vlastnosti izolačního materiálu jsou certifikovány technickými, akustickými, hygienickými a požárními atesty.

Related posts

Nepodceňujte své síly a vrhněte se na výstavbu terasy svépomocí

svet zeny

Betonové jímky Brno, Ostrava, Olomouc i jinde, můžete mít během pár dní

svet zeny

Stěhování bytu nemusí být horor. Řešte ho včas a nechte si pomoci

PH