6.9 C
Praha
18.10.2019
Aktuality 24 – přehled aktuálního zpravodajství
Zprávy

Francouzský kardinál odsouzen za krytí pedofilního kněze nabídl rezignaci

Vlivný francouzský katolický kardinál Philippe Barbarin nabídl ve čtvrtek svou rezignaci poté, co ho usvědčily z krytí kněze, který se dopustil sexuálního zneužívání dětí. Informovala o tom agentura AP.

Soud ve čtvrtek vyměřil lyonské arcibiskupovi Barbarin podmíněný trest odnětí svobody v trvání šesti měsíců. Kardinála usvědčily z toho, že nenahlásil případ zneužívání nedospělé osoby, ke kterému docházelo v letech 2014-2015.

Francouzský katolický kardinál

„Rozhodl jsem se jít za Svatým otcem a nabídnout mu svou rezignaci,“ uvedl Barbarin (68) v krátkém prohlášení, které poskytl médiím po čtvrtečním verdiktu. Podle vlastních slov se s papežem Františkem potká „o několik dní“.

Obvinění vůči kardinálovi

Mnozí Francouzi v souvislosti se skandálem požadovali Kardinálové odstoupení z postu lyonského arcibiskupa. Sám Barbarin trval na své nevině a tvrdil, že o nezákonném řízení duchovního se dozvěděl až v době, kdy se na něj vztahovala promlčecí lhůta.

Obvinění vůči kardinálovi vznesli bývalí skauti, kteří tvrdí, že Barbarin svého času nepřezkoumal podezření vůči pedofilních duchovnímu lyonské arcidiecéze Bernardovi Preynatovi, který měl zneužít nejméně 70 dětí. Kněz se tak mohl nadále setkávat s mládeží, a to až do svého odchodu do důchodu v roce 2015.

Sám Barbarin trval na své nevině a tvrdil, že o nezákonném řízení duchovního se dozvěděl až v době, kdy se na něj vztahovala promlčecí lhůta.

Related posts

Slavnostní zahajovací koncert: Radek Baborák a hosté

info@press-media.cz

Brexit může tvrdě zasáhnout Česko, tvrdí studie banky ING

info@press-media.cz

Velitel sil NATO v Evropě navrhuje posílit obranu Ukrajiny před Ruskem

info@press-media.cz

Evropské špinavé peníze

info@press-media.cz

Volkswagen chce koupit ruský GAZ, sankce USA mu v tom brání

info@press-media.cz

Leave a Comment