Reklamní články

Helma na kolo nové generace aneb poslouchejte hudbu

Moderní doba přináší věci, které bychom ještě před pár lety asi vůbec nečekali. Kromě chytrých mobilních telefonů je to například cyklistická helma, díky níž si poslechneme oblíbené skladby nebo zatelefonujeme někomu blízkému, podobně jako s handsfree v autě. Samozřejmostí je pak i pevná konstrukce, která ochrání v případě pádu před vážnými zraněními hlavy. Bohužel, ty mohou být často až fatální a podle statistiky dojde k podobným úrazům v Evropě poměrně často. 600 tisíc úrazů ročně, z nichž některé znamenají ochrnutí nebo i smrt.

Vybírejte pečlivě, důležitý je obvod hlavy

Tři různé velikosti – S, M a L – podobně jako třeba u triček, tady rozhodují o mnohém. Helma na kolo vám totiž musí perfektně sednout, ať už patříte do kterékoliv věkové kategorie nebo zda hodláte jezdit hlavně na horském kole či spíše dáte přednost spletitým městským uličkám. Barvy samozřejmě hrají svou roli, ale propojení se smartphone, LED světelná signalizace nebo třeba vestavěné stereo reproduktory jistě potěší nejen fanoušky nejnovějších technologií. A bezpečnost? O tu je zde postaráno hned v první řadě, helmy totiž splňují důležité atesty a v jejich základní výbavě nechybějí certifikáty garantující bezproblémový provoz. Stačí vlastně jediné – mít správnou velikost, v níž se budete cítit maximálně pohodlně.

Bez helmy by to opravdu nešlo

Pravda, starší osmnácti let ze zákona helmu nosit nemusejí. Současně ale platí, že by měli, a to ve svém vlastním zájmu – devět z deseti nehod, které mají pro cyklisty fatální následky, utrpěli lidé, kteří nenosili cyklistickou přilbu. Je proto určitě lepší nic nepodcenit, protože k nehodám dochází nejen na křižovatkách a přechodech, nýbrž i tam, kde bychom to možná prve vůbec nečekali. Prohlédněte si aktuální nabídku na cel-tec.cz a jistě se vám některá cyklistická helma také zalíbí…

Related posts

Tipy na víkend: Zajeďte si na wellness, na hrad i pod povrch země

no-media.cz

SEO optimalizace

no-media.cz

Výhodou montovaných garáží je jejich cena i provedení

no-media.cz

7 comments

Comments are closed.