Bydlení

Hodně krásy za pár korun. Jak na změnu interiéru svépomocí?

Cítíte se doma unavení a je pro vás těžké načerpat energii v prostoru, který vám již nevyhovuje? Možná je na čase udělat změnu. Poradíme vám, jak se do toho pustit, aniž byste zatížili svůj rozpočet.

více v článku...

Dejte si jasný cíl

Projděte si definice jednotlivých bytových stylů a zjistěte, co vás nejvíce osloví. Budete tvořit jednotný styl provence, industriál, nebo třeba styl skandinávský? Definicí si jasně určíte, kam bude směr vašeho bytu mířit. Poté se vám bude lépe shánět garnýže, záclony, nebo jednotlivé kousky nábytku či bytového textilu. Nejprve tedy definujte styl, který si pro svůj byt přejete.

Co bude možné zachovat

Nyní se kritickým okem podívejte na svůj domov. Které prvky bude nutné nekompromisně nahradit? Které se vám podaří vlastníma rukama recyklovat a pomocí správného nátěru nebo jiné renovace jim dát novou šanci? Jaký bytový textil darujete na dobročinné účely, nebo jej prodáte pomocí internetové inzerce? Udělejte si soupisku věcí, kterých se budete nyní zbavovat.

Určete barevné ladění

Každý ze stylů bytového designu se vyznačuje jinými barevnými kombinacemi. Většinou ale platí, že čím méně, tím lépe. Pokud zvolíte jednu základní barvu pro místnost, doplňte ji už jen jednou další barvou. Například béžová barva výmalby a nábytku se krásně hodí ke zlaté, kterou můžete použít na dekorace a bytový textil. Více barev v místnosti nepotřebujete. Stejně tak se k sobě hodí i šedá jako základní barva, kterou doplníte například žlutou, nebo třeba béžovou. Nikdy do prostoru neumisťujte více než dvě ústřední barvy.

Co můžete, udělejte sami

Nyní si užijete spoustu kreativního tvoření. Malé polštářky si můžete ušít zcela sami, i když nebudou bůhvíjak dokonalé. Stejně tak nátěr nábytku si s pomocí video návodu zvládnete obstarat svépomocí. Když je hotovo, ještě budete přemýšlet nad vhodnými dekoracemi. Namalujte si vlastní obraz.

Změnu stylu místnosti si skutečně užijete, jde to i za pár korun.

Related posts

Znáte nejnovější trendy v zařizování domácnosti?

no-media.cz

Do vyklízení bytů se pouštějte jen s profesionály

no-media.cz

Jak vybrat zásuvky do rodinného domu

no-media.cz