Pro ženy

Hudba hovoří k lidem univerzálním jazykem

Podle jedné z definic, kterou můžeme považovat za poměrně výstižnou, lze říci, že hudba je organizovaným systémem zvuků produkovaným člověkem a určeným pro lidské vnímání. Hlavním smyslem je její estetický účinek.

Co rozhoduje o tom, zda je výsledek této činnosti skutečně vnímatelný jako esteticky vyhovující prožitek? Primárně je tento aspekt založen na výběru zvuků v člověkem slyšitelném rozsahu, jejich rytmickém členění a uspořádání.

Ač se definice hudby mohou lišit, považovat ji můžeme za druh tzv. kulturní univerzálie, tedy za prvek, který se vyskytuje ve všech lidských kulturách. Jedná se o součást různorodých společenských aktivit, náboženských obřadů či přechodových rituálů.

Tuto nadkulturní platnost lze navíc vztáhnout nejen na geografické hledisko, ale i časové. Jak se vyvíjela hudba sama i její vnímání? Dozvíte se v našem článku.

Zajímají Vás také zvířata nebo umění či móda? Pak Vás zveme na náš blog, kde o těchto věcech píšeme zajímavé články. Ale také i o jiných zajímavých tématech mezi nebem a zemí.

Například špercích, drahých kamenech, přírodě, slavných lidech, či o různých jevech co ovlivňují člověka v jeho životě.

Mrkněte se na naše články, kde se například dočtete zajímavosti o oceánech a mořích nebo o legendě renesančního umění z Florencie Leonardo da Vinci.

Related posts

Jak na moderní a jednoduchý e-learning zaměstnanců?

PH

Kim Kardashian

no-media.cz

Láká vás rodinná dovolená v Česku? Víme, kam se musíte podívat!

PH