Zdraví

Hypnotizér není psychoterapeut.

Hypnotizér není psychoterapeut

Ve skutečnosti hypnóza s psychoterapií souvisí. Hypnotizér vám ale s duševními útrapami opravdu nepomůže. Hypnóza je totiž jen nástroj. Způsob využití závisí na tom, kdo ji provádí. Úlevu od psychických problémů vám přinese psychoterapie. Když je spojená s navozením hypnotického transu, mluvíme o hypnoterapii.

více v článku...

Co dělá hypnotizér

Pokud někdo provádí hypnózu bez terapie, můžeme mu říkat hypnotizér. Účelem takových praktik bývá například pobavení publika a s ním spojený příjem ze vstupného. Pořadatelé uspořádají velkou show s člověkem ovládajícím umění hypnózy. Lidé v hledišti se baví, podléhají hypnóze a sugescím, poodhalují fascinující svět magického ovládnutí myšlenek. To, co vidí na jevišti, je však jen perfektně zvládnutá technika práce s lidskou myslí. Primárním účelem takového představení je tedy pobavit přítomné diváky. Hypnotizér je vlastně iluzionista, který využívá zákonitosti myšlení.

Tip: Zde se můžete podívat na vystoupení s hypnózou.

Čím se zabývá psychoterapeut

Psychoterapeut je odborník, který absolvoval některý z akreditovaných psychoterapeutických výcviků určitého psychoterapeutického směru. Takový plnohodnotný výcvik trvá několik let a jeho součástí je i supervize vlastní terapeutické praxe. Vzdělaný terapeut poskytuje psychoterapeutické služby klientům. Řeší jejich duševní i psychosomatické obtíže, pomáhá jim s dosahováním životních úspěchů nebo třeba s vylepšením mezilidských vztahů.

Jaký je tedy vztah hypnózy a terapie?

Navození hypnotického transu může v některých případech být prospěšné i v rámci psychoterapie. Terapeut díky hypnóze dokáže promlouvat přímo k vašemu podvědomí, a tím dosahovat opravdu rychlých posunů v léčbě. Hypnoterapie bývá účinná především u depresivních a úzkostných stavů, při psychosomatických obtížích, u některých typů závislostí nebo třeba u fobií.

Pokud tedy hledáte zábavu a show, zajděte na akci pořádanou hypnotizérem. Jestli však potřebujete odbornou pomoc, obraťte se na zkušeného hypnoterapeuta a využijte úžasného potenciálu hypnózy ve svůj prospěch. 

Related posts

Jak se ke svému nosu chovat po rhinoplastice?

no-media.cz

Jak si zpříjemnit práci, aby pro vás nebyla utrpením?

no-media.cz

Jak funguje zdravotní pojištění cizinců v ČR

no-media.cz