Bydlení

Industriální styl nepatří jen do loftových bytů

Kov, odhalené cihly, beton a také sklo – to jsou základní prvky industriálního stylu, který v posledních letech nabírá na popularitě. V mnoha lidech však tkví přesvědčení, že tento design patří jenom do loftových bytů, ale není tomu tak. Interiér do tohoto stylu můžete zařídit, i když nevlastníte bytovou jednotku v nejvyšším patře panelového domu, hodí se i do typických rodinných domků, kde se může na první pohled promítnou do nerezové poštovní schránky stojící před domem.

Základem je industriální nábytek

Pokud toužíte po industriálním stylu, vaše pozornost se ze všeho nejdříve upne na industriální nábytek. Zkombinujte tradiční dřevěné prvky se zmíněnými základními prvky čili s kovem, sklem nebo moderními materiály, jež na první pohled budou možná působit trochu chladně, ale na straně druhé budou tvořit dokonalou symbiózu.

Nábytek v industriálním stylu zaplní prakticky všechny místnosti v domě nebo bytě, a to tedy jak obývací pokoj, tak kuchyni, koupelnu nebo ložnici či chodbu.

Nebojte se barev

Řada lidí se domnívá, že industriální styl je poněkud usedlý. Že bychom se měli bát barev. Ve skutečnosti jsou však barvy povolené, dokonce platí, že čím výraznější barevná paleta bude, tím lépe. Samozřejmě upusťte od pastelových nebo příliš výrazných odstínů, spíše jděte cestou zemitosti.

Domov by, pokud je zařízený do industriálního stylu, neměl tak úplně barvami svítit. Stačí, když se budete držet dvou či tří zemitých tónů, to bude plně dostačující.

Netradičnost má zelenou

Pokud vám přijde, že je industriální styl nudný, můžete se dát cestou nevšednosti. I do takového bydlení hezky zapadají netradiční kusy nábytku. Nebojte se hledat atypické styly, které jsou pro umělce nebo kreativní jedince typické. Klidně může na první pohled vypadat, že je vaše bydlení zároveň vaším studiem nebo galerií.

Vyjímat by se ve vašem interiéru měli jednoznačně skleněné prvky nebo masivní dřevo, na stěnách se nebojte poodhalit zmiňované cihly nebo beton.

Related posts

Dům s charakterem: Proč staré nemusí znamenat špatné

no-media.cz

Jak vybrat zásuvky do rodinného domu

no-media.cz

Kožená sedací souprava nabízí nevídaný komfort a kvalitu. Jakou koupit?

PH