Finance

Investice do zlata nabírají na obrátkách

Ochránit své peníze před rostoucí inflací. Těšit se v důchodu ze zcela jiných peněz, než jaké nám slibuje stát. A konečně být finančně svobodný, o čem jsem vždycky snil. Důvodů, proč investovat je celá spousta, v současné době se však snažíme hlavně své úspory ochránit před zmiňovanou inflací. Běžné účty, i když nabízí vyšší úrokové sazby, nejsou zrovna jistotou, ale investice – zejména tedy do zlata – to je jiná písnička.

Běžné účty nerovná se investice

Řada lidí si myslí, že když nechá své peníze na běžném účtu, případně na spořícím, kde rostou každý měsíc menší úroky, je to investování. U spořících účtů bychom o drobném investování mohli mluvit, v případě běžného se o investici nejedná. Z dlouhodobého pohledu se inflace neporazí, a už vůbec ne dnes, kdy roste raketovým tempem.

Do hry vstupuje investování v pravém slova smyslu. Nemusíte zvažovat podílové fondy, dluhopisy, akcie nebo příliš riskantní kryptoměny. Investiční zlato je zde od pradávna a stále je tím nejlepším způsobem, kam či jak uchovat hodnotu financí, ne-li tuto hodnotu znásobit.

Doba plná nejistot

Žijeme v době, kterou bychom mohli označit za dobu plnou nejistot. Nevíme, co přijde zítra, vždyť jen pár set kilometrů od nás už bezmála rok panuje válka, která nás přímo ohrožuje. Ceny energií rostou nahoru, inflace vlivem narušené ekonomiky také – a nám nezbývá nic jiného, než přejít na lepší finanční návyky a naučit se investovat.

Zlatá investiční mince se zpravidla dostává u křtin od rodičů nebo prarodičů, poté však od zlata upouštíme a investování do tohoto drahého kovu zvažujeme až daleko v dospělosti. Nyní by toto uvažování mělo být na programu dne, protože právě zlato je tím, co je stabilní jistotou v nejisté době.

Když se totiž podíváme do historie zjistíme, že právě zlato bylo udržitelem hodnoty a že právě zlato rostlo, i když se všechno okolo hroutilo. Aktuální situace je takovým pomyslným déjá vu.

Related posts

Hypotéka nemusí být záhadou s odborníkem na naší straně

svet zeny

Druhy brokerů pro investování

no-media.cz

Tempo růstu úvěrů pro domácnosti se mírně zpomalilo

no-media.cz