Zprávy

Jak chybujeme při sestavování personální inzerce

Řekli jste si, že potřebujete sehnat nové lidi, ale přijde vám, že není třeba si najímat služby personální agentury v Olomouci? Vždyť napsat takový inzerát není žádná věda, říkáte si. Jenže s tímto laickým přístupem se poté dopouštíte mnoha chyb, které vás ve výsledku mohou stát jen vysoké náklady spojené s inzercí. Pojďme si vyjmenovat, v čem konkrétně chybujeme a co bychom si při sestavování inzerátu měli ohlídat, pokud se tedy nakonec nerozhodneme využít služby profesionálů.

Striktní vyžadování dokončeného vzdělání

Ano, jsou profese, ve kterých potřebujete, aby uchazeči měli dokončené potřebné vzdělání. Jenže v mnoha případech nemusíte striktně stát na tom, aby uchazeč měl onen bakalářský nebo jiný vysokoškolský titul. Je nutné vzpomenout si na řadu úspěšných, kteří nedokončili vysokou (a mnozí ani střední) školu, přesto jsou ve svých oborech jedničkami.

Co by vás mělo spíše zajímat a co můžete po uchazečích požadovat, jsou vypsané a otestované jejich silné stránky, které vám prozradí, jestli budou dobří stratégové, jestli disponují komunikačními schopnostmi nebo něčím zcela jiným.

Striktní setrvávání na délce praxe

Je velká škoda, že se dnes nedává příležitost či možnost se realizovat těm, kteří nemají za sebou dlouhé roky zkušeností. Jak jinak by však mnozí mohli zkušenosti získávat, pakliže by jim nikdo onu šanci nedal? Nesetrvávejte tedy striktně na délce praxe, pokud to opravdu není nutné.

V současné době jsou atraktivní a aktuální obory, ve kterých nemusíte v mnoha případech striktně trvat na tom, aby se v daném oboru lidé pohybovali pět nebo dese let. Svět se mění, digitalizace je stále aktuální a je velká škoda promarnit lidské potenciály tím, že se nechají konkurenci, která jim tu příležitost dá.

Bonusy bez námahy

Zároveň se snažte do inzerátu nezahrnovat mnoho benefitů, které nemůžete zaručit. Nepřitahujte si k sobě ty, kteří budou prahnout jenom po nich, aniž by vynaložili jakékoli úsilí.

Related posts

Co je to rack? 

no-media.cz

Nasazení nis2: Profesionalita a preciznost s Faster CZ

no-media.cz

5 nejlepších aplikací pro cestování, které musíte mít v telefonu!

no-media.cz