Finance

Jak nakoupit kryptoměny?

Také se chcete zařadit do velké skupiny investorů a koupit si kryptoměnu? Na výběr máte z několika druhů, ale vždy je důležité se před volbou té či oné informovat, jak se jí daří a jak je oblíbená. Pak ji bezpečně koupit a uschovat do spolehlivé virtuální peněženky, příp. utratit za zboží či služby.

Nakupte kryptoměny rychle, snadno a bezpečně

Zajímá vás, jak nakoupit kryptoměny? Dříve bylo možné denně vytěžit několik Bitcoinů na běžném stolním počítači. Investicí byly jen spotřebovaná elektrická energie, opotřebování PC a váš čas, soustředění. Těžba neboli mining kryptoměn je aktuálně zejména v rukou těžebních poolů, a i když doma využijeme ASIC minery na méně populární altcoiny, výtěžek těžby je velmi nejistý.

To jsou důvody, proč je dnes hlavním způsobem, jak získat kryptoměny, jejich nakupování. Lze tak učinit např. ve směnárnách, na burzách, v aplikacích, v coinmatech, ale i na různých fórech a příp. od známých. Je ale důležité vědět, že obchodování kryptoměn a investování do kryptoměn se od sebe liší.

K obchodování kryptoměn dochází především přes CFD brokery. Tady nakupujeme a prodáváme CFD kontrakty neboli kontrakty/smlouvy, kde je podkladovým aktivem kryptoměna, jež si vybereme. Kromě CFD kontraktů se dají využít také Futures kontrakty. Jsou ale spíš pro větší investory.

Trading kryptoměn je velmi spekulativní i velmi riskantní způsob toho, jak být součástí kryptosvěta. Navíc velmi omezeně. Trading je víceméně spekulace na budoucí vývoj ceny dané kryptoměny.

U obchodování kryptoměn je potřeba počítat se zatížením poplatky, které jsou velmi časté. Platí se jak za držení pozice (swapy), tak za finanční páku. Díky ní můžeme držet větší objem kryptoměn, než na jaký máme obchodní účet. Ve finále můžeme dosáhnout vyšších zisků, ale také větší a rychlejší ztráty.

Více informací najdete na tradecz.cz.

Related posts

Investice do zlata nabírají na obrátkách

no-media.cz

Zlato je ideální dárek, kterým zajistíte svým dětem bohatší budoucnost

PH

Jaká pojištění by měl mít každý občan? A která pojištění jsou povinná i ze zákona

PH