Finance

Jak napsat kvalitní životopis, který neskončí v koši

Už dávno neplatí, že po skončení školy narychlo vytvořený životopis podle návodu ze základní školy a po přijetí do vašeho prvního zaměstnání ho odhodíte, protože v této práci zůstanete, dokud nepůjdete do důchodu. Zda si práci momentálně pouze hledáte nebo jste spokojeni v té současné, je dobré mít aktuální životopis stále po ruce.

Optimální délka životopisu

“Jelikož životopis má mít maximálně (!) Dvě strany, kvalitní personalista ho vyhledává očima již za pár vteřin. Rozdělení na logické celky mu pomůže zorientovat se ve vašem životě a odpoví mu, zda se s vámi bude dál zabývat”.

Úprava a vzhled

Vytvořit si životopis na některém z pracovních portálů je dobrý začátek. Tyto portály si prohlížejí i zaměstnavatelé a mohou vás oslovit s pracovní nabídkou na základě takto vytvořeného životopisu. To je ale vzácná situace, většinou budete bombardovat životopisy potenciálních zaměstnavatelů vy. A pokud jim ze 100 životopisů přijde 80 ve stejné úpravě, vyplatí se být mezi těmi 20, kteří zaujmou trošku nestandardní, ale každopádně přehlednou a decentní úpravou.

Rozepsat se můžete pouze v případě náboru kreativců. V každém případě si dejte pozor, abyste svůj životopis (byť jen napsaný a upravený ve Wordu) uložily a posílali ve formátu PDF. Vyhnete se tomu, že nastavení v cizím počítači rozhází vaši úpravu či nebude podporovat vámi zvolené písmo.

Related posts

Také tato krize s sebou přinese podnikatelské příležitosti

no-media.cz

Akcie Deutsche Bank, odepisují hluboké ztráty

no-media.cz

Investice do zlata nabírají na obrátkách

no-media.cz