Auto Moto

Jak odstranit samolepku z auta? 

Samolepky na auto jsou fajn způsob, jak se odlišit, případně sdělit světu nějakou informaci – ať už o vaší firmě, nebo vašich řidičských dovednostech. Dekorace vás ale může brzy omrzet a samolepka drží jako přibitá. Co s tím? Poradíme vám, jak jednoduše odstranit samolepku z auta, aby to neodnesl váš lak.  

Samolepky na auto jako dekorace či reklama 

Auto vám může docela dobře posloužit jako reklamní plocha, na kterou lze nalepit velké či menší samolepky například s logem a sloganem vaší firmy. Vytvořit si ale můžete i vlastní vtipnou samolepku na auto, která bude pouze dekorací. Lidé si nejčastěji zdobí svá auta samolepkami znázorňující děti a jejich křestní jména, oblíbená je i samolepka Z, která značí řidiče začátečníka.  

Některé samolepky vyzývají ostatní řidiče k opatrné jízdě – například samolepka s nápisem „Pozor, dítě v autě“ jiné upozorňují na dodržování bezpečné vzdálenosti. Text i motiv si můžete koneckonců vytvořit sami podle svých představ a nechat si ho natisknout na samolepku ve vámi zvolené velikosti i materiálu. 

Jak samolepku z auta odstranit? 

Odstranění samolepek bývá obtížné, většinou jsou totiž vyrobené z kvalitního materiálu, aby přežily i nepříznivé počasí. Při dodržení správných kroků ale dokážete sundat samolepku i lepidlo ze svého auta, aniž byste poničili lak. Postup je následující: 

 
1. Vyčistěte automobil v okolí samolepky 

Prvním krokem k úspěšnému sundání samolepky je čistý automobil. Je na vás, jestli ho umyjete celý, přinejmenším ale očistěte okolí samolepky. Předejdete tak případným škrábancům a bude se vám lépe pracovat. 

2. Nahřejte samolepku 

Použijte fén či horkovzdušnou pistoli a nahřejte místo, kde je nalepená samolepka. Fén by neměl vaši karoserii nijak poškodit, u horkovzdušné pistole si ale raději dávejte pozor a nahřívejte z větší vzdálenosti. Další variantou je mokrý hadřík namočený v horké vodě, který na samolepku na několik minut přiložíte. Cílem je, aby lepidlo povolilo a samolepka šla snáze sloupnout. 

3. Seškrábněte samolepku 

Jakmile lepidlo povolí, pokuste se samolepku z auta sundat. Pokud vám to nepůjde, použijte plastovou škrabku, případě starou platební kartu a opatrně ji seškrábněte. Nedaří se vám to? Možná jste ji málo zahřáli, zkuste to raději znovu, abyste si nepoškodili lak.  

4. Odstraňovač lepidla vám pomůže sundat zbytky 

Po samolepkách většinou zbydou nějaké kusy lepidla, které se vám už škrabkou nepodaří sundat. Použijte proto odstraňovač lepidla z auta, který je šetrný k laku, ale zároveň efektivně rozpustí zbytky lepidla. Aplikujte ho ideálně na utěrku z mikrovlákna a naneste na místo, které chcete vyčistit. Nechte ho několik minut působit, následně čistým hadříkem sundejte veškeré zbytky lepidla. Mělo by vám to jít bez problému. V případě potřeby tento krok zopakujte, dokud nesundáte úplně vše.  

Nakonec stačí jen umýt auto od chemikálií a samolepka je fuč bez jediného škrábance. Samolepky na auto jsou skvělý dočasný způsob, jak zpropagovat svou firmu, nebo ozvláštnit starší auto. S tímto postupem bude i její sundání hračka a vy si tak můžete pořídit jinou, která vám zrovna padla do oka. 

Related posts

Kupujete ojeté auto? Dejte si pozor na bourané kusy

svet zeny

Představujeme e-moped Racceway

no-media.cz

Omyly, které se pojí s povinným ručením na motorce

no-media.cz