Bydlení

Jak přestěhovat křehké předměty bez nehod?

Jednou z nejčastějších obav při stěhování je to, aby se nerozbily křehké a skleněné předměty. Naštěstí správným zabalením maximalizujete pravděpodobnost, že se do nového domova dostanou v jednom kuse a budou vám sloužit či dělat radost i nadále.

Vše začíná výběrem stěhovací firmy

Nejprve si vyberte kvalifikovanou stěhovací firmu se zkušenými zaměstnanci, kteří vědí, jak sklo, porcelán či keramiku přestěhovat bez újmy. Stěhováky upozorněte, ve kterých krabicích se nachází křehké věci, aby s nimi bylo zacházeno obzvlášť šetrně a v autě neskončily úplně vespod.

Dvojitá ochrana

Během stěhování se nějakým těm nárazům bohužel neubráníte, ale můžete minimalizovat následky. Křehké předměty balte rovnou do dvou krabic – do větší zasuňte menší a prostor mezi stěnami vyplňte bublinkovou folií, pěnovou hmotou nebo zmuchlaným balicím papírem. Zabrání přenosu vibrací při otřesech.

Nesmí se dotýkat

Některé věci, typicky třeba sklenice na víno, mají takový tvar, který neumožňuje je jen tak naskládat do krabice. Každou sklenici budete muset zabalit zvlášť, a to do několika vrstev bublinkové folie. Vystelte i dno krabice, ve které je budete převážet, a naskládejte je tak, aby se uvnitř nemohly volně pohybovat.

Podobným způsobem pak zabalte i jiné menší předměty, například talíře, dekorativní sošky nebo vázy. Pokud vám v krabici zbyde místo, odolejte pokušení vyplnit ho jinými – nekřehkými – předměty. Místo toho do mezer nastrkejte zmačkaný balicí papír. Krabice pak označte viditelným nápisem KŘEHKÉ.

A co velké křehké předměty?

Rozbité zrcadlo prý přináší sedm let neštěstí. A to je při stěhování nejspíš to poslední, po čem toužíte. Většina zrcadel, ale ani skleněných desek stolu či prosklených dvířek vitrín se nedá jen tak naložit do krabice, proto je budete muset obalit silnou vrstvou bublinkové folie a zabezpečit lepicí páskou. Poté vezměte větší kartonovou krabici, rozložte ji a zrcadlo či desku vsuňte dovnitř.

Related posts

Fotovoltaické systémy zdrojem obnovitelné energie

no-media.cz

Kvalitní spánek zaručí správný rozměr povlečení

no-media.cz

3 internetové obchody + 3 tipy na to, jak hravě zařídit ložnici

no-media.cz