Pro ženy

Jak se zbavit skvrn od tvrdé vody? Nečeká vás úmorná práce

Tvrdá voda je neštěstím, které doprovází celou spoustu domácností. Ideální je vodní kámen odstraňovat pravidelně, dokud není ve velkých nánosech. To je pak mnohem odolnější. Nejlepší přípravek na vodní kámen si můžete koupit v obchodech. Možností je celá spousta, protože se jedná o velmi rozsáhlý problém. Pomoci si ale můžete i s přirozenějšími metodami. Zde je jejich krátký výčet.

Ekologické čisticí prostředky

Některý odstraňovač skvrn vodního kamene může být sice velmi účinný, nemusí být ale přívětivý k citlivějším pokožkám. Tohoto se obvykle vyvarujete, pokud koupíte ekologické čisticí prostředky. Jsou stejně kvalitní, i když si za ně obvykle budete muset trochu připlatit. Hřát vás ale může vědomí, že nezatěžujete životní prostředí jenom kvůli tomu, že chcete odstranit vodní kámen.

Ocet

Velmi dobře odstraňuje vodní kámen také ocet. Tento levný prostředek můžete využít při nejrůznějších způsobech čištění domácnosti. V první řadě proti vodnímu kameni. Stačí jej dát do láhve s rozprašovačem a nastříkat na místo postižené vodním kamenem. Nechte 5 až 15 minut působit. Jakmile ocet začne zasychat, nastříkejte další vrstvu. U svislých ploch můžete namočit papírový ručník do octa, přiložit na postižené místo a přilepit izolepou. Nechte působit a poté omyjte teplou vodou. Octový zápach po chvíli zmizí.

Prášek do pečiva nebo jedlá soda

Smíchejte prášek do pečiva nebo jedlou sodu či dokonce kyselinu citronovou s trochou vody, abyste vytvořili hustou pastu. Tu pak naneste na postižená místa a nechte 15 až 20 minut působit. Poté kartáčkem vydrhněte a omyjte teplou vodou.

Zubní pasta

Pokud máte zubní pastu s obsahem fluoridu, pak ji můžete použít také na vodní kámen. Ideální je na kovové a skleněné povrchy. Naneste ji na postiženou plochu a nechte působit. Poté vydrhněte kartáčkem a omyjte teplou vodou.

https://pixabay.com/cs/photos/vodn%c3%ad-je%c5%99%c3%a1b-kov-nerezov%c3%a1-ocel-4811466/

Related posts

Jak na moderní a jednoduchý e-learning zaměstnanců?

PH

Dospáváte přes víkend? Jak to ovlivňuje váš metabolismus?

no-media.cz

Jak vybrat kvalitní brašnu do školy? Poradíme, jakých parametrů se držet

svet zeny