Finance

Jak si vedly měny v roce 2021

Sledujete vývoje kurzů měn? V tom případě si jistě vedete evidenci o tom, jak si které měny vedly. Podívejte se na informace, které máme k dispozici. Shoduje se s vašimi údaji?

Sledujete vývoj měn?

Mnoho z nás sleduje vývoj měn pro svou letní dovolenou, nebo pro potřeby služební cesty. Vždy se tak informujete o tom, jak si devizy vedou. Nejčastěji tak sledujeme kurz dolaru a kurz eura. Právě tyto měny se nejčastěji používají. Jak si vedly v loňském roce?

Euro v roce 2021 oslabilo o více než tři procenta

Pokud se zajímáte o euro, převážnou část roku 2021 jste jistě zaznamenávali pohyb do strany. Stále se tato měna hledá a potřebuje nalézt rovnováhu po turbulentním období covidu. Do hry vstoupily také lockdowny. Euro také zaznamenalo propad. Celkově se evropská měna oproti roku 2020 vidí v záporných číslech. Euro během roku oslabilo o 3,33 procent.

Dolar posílil o téměř pět procent

Druhá nejsilnější měna roku 2021 vůbec se v roce 2021 pohybovala v trendových pohybech. High jsme přitom mohli pozorovat až na samém konci roku. Celkově se americká měna oproti roku 2020 rozhodně neměla špatně. Americký dolar posílil o téměř pět procentních bodů. Konkrétně se jedná o 4,79 procent.

Libra posílila o tři a půl procenta

Britská libra zaznamenala dva uptrendové pohyby. Jeden z nich probíhal na samém konci roku. Dolar i libra se tak nacházeli v roce 2021 v uptrendu. Za loňský rok si libra posílila poměrně výrazně. Celkově se jedná o 3,5procentního bodu. Zaznamenali jste tyto trendy i vy?

Nejsilnější měna roku 2021

Kanadský dolar se může pyšnit pomyslným prvenstvím. Právě tato měna totiž posílila vůbec nejvíce ze všech. Celkově se za rok 2021 stal kanadský dolar nejsilnější měnou na světě. Celkově posílil o více než pět procent, konkrétně o 5,77 procent. Tato měna rostla postupně během celého roku. Na konci roku se však uptrend začal zpomalovat.

Nejslabší měnou se naopak stala měna Japonska.

Related posts

eské distribuční centrum Amazonu se poprvé otevírá veřejnosti i o víkendu

no-media.cz

Hypotéky a vše s nimi spojené

no-media.cz

Jak ušetřit na provozu tiskárny?

no-media.cz