Zdraví

Jak si zpříjemnit práci, aby pro vás nebyla utrpením?

Stres a shon v práci někdy přepadnou každého. Často to může dojít až k vyčerpání, nechuti do práce nebo odporu k jakékoliv činnosti. Když takový stav trvá delší dobu, může být i zdraví nebezpečný a podepsat se na vaší psychice nebo fyzickém zdraví. V takových případech je nejúčinnějším a nejrychlejším řešením změna pracovní pozice. Co ale dělat, pokud si nemůžete dovolit svou práci změnit?

Efektivnější organizace

Nenoste si práci domů. Pokud je to jen trochu možné, dodržujte striktní oddělení vašeho pracovního a osobního života. I když v práci nestíháte, nechte pracovní problémy ve své kanceláři a po pracovní době se jimi nezabývejte. Zbytečně si tak zkazíte svůj volný čas a nebudete se moci věnovat rodině nebo svým koníčkům a aktivitám, které vás baví a nabíjí. Jestli se cítíte provinile a jste v práci opravdu ve skluzu, bojujte proti prokrastinaci. Dodržujte deadliny a pokud některé úkoly nejsou časově ohraničené, stanovte si pro ně nějaký deadline sami. Dobře si rozvrhněte a naplánujte svou pracovní dobu, přičemž počítejte s tím, že vám většina úkolů zabere více času, než si myslíte. Zkuste se třeba každý den zaměřit na jeden hlavní úkol a dva případné doplňkové, které splníte, pokud to čas dovolí. Pak se pusťte do práce a postupujte vpřed, klidně i pomalým tempem a malými dílčími kroky. I pomalý postup vás dostane k cíli. Hlavně omezte věci, které by vás mohly rozptylovat a prostě začněte.

Zkuste najít lepší stránku situace

Chápeme, že se to v takové situaci může zdát nemožné, ale opravdu to pomáhá. Podívejte se na věc z odstupu a zkuste najít alespoň jednu pozitivní věc, kterou vám daná situace a vaše aktuální pracovní pozice přináší. Ať už je to příjemné pracovní prostředí, dobrý kolektiv nebo nové schopnosti, které se můžete naučit. Najděte svou motivaci, proč danou práci děláte. Co vás vedlo se o danou pozici ucházet? Proč se vyplatí v ní setrvat a přečkat toto náročnější období? Je to vidina vyššího platu, praxe do životopisu, která vám pomůže získat lepší pracovní nabídku nebo nové schopnosti a znalosti, jež se tu naučíte? 

Related posts

Avokádo zelené super ovoce

no-media.cz

Huawei hodinky GT3 pro 46mm Fitness Tracker

no-media.cz

CBD jako revoluční lék na bolest? Proč pacienti opouštějí konvenční léčbu

no-media.cz