Bydlení

Jak spolehlivě osvětlíte složitě přístupné prostory? Řešení je snadné

Pořádná dávka světla je velmi důležitou součástí každé komerční budovy. Pomáhá totiž nejen vašim zaměstnancům, ale zároveň slouží i všem návštěvníkům, případně obyvatelům. Spousta druhů budov si nevystačí s klasickými okny. Co si v takové situaci počít?

Dlouhodobé úspory

Možná vás napadne, že zkrátka stačí nainstalovat elektrická světla a nechat je zapnutá nonstop. Takové řešení je z dlouhodobého hlediska extrémně nákladné a neposkytuje vám přirozené osvětlení, které je důležité pro psychickou pohodu všech zúčastněných. Přesně proto si svou popularitu zasluhují spíše střešní světlíky.

Bavíme se o poměrně jednoduché konstrukci, která se montuje na střechu vaší budovy. Jedná se o jakousi kupoli, skrz niž proudí přirozené denní světlo. To se následně s pomocí speciální soustavy trubek a odrazových ploch dostane i na nejsložitěji přístupná místa (chodby, sklady, haly a podobně). Kvalitní montáž přitom využije téměř 100 % příchozího světla, takže si zajistíte opravdu pořádné osvětlení.

Jak na to?

V současné době není problém s objednáním výstavby světlíků. Stejně tak si lze zvolit z pestré škály tvarů, designů i umístění. Díky tomu si na to své přijdou vážně všichni, ať už disponujete sebekomplikovanější budovou.

Jedním z nejoblíbenějších výrobců světlíků je zavedená společnost R3STAV, jež se danému oboru věnuje od roku 2015. Tito odborníci vymysleli vlastní certifikované systémy, které se chlubí téměř 100% převodem světla z exteriérů do interiérů.

Určitě vás bude zajímat, na kolik vlastně takový projekt vyjde a jak probíhá. Přesně proto se mrkněte na webové stránky dané společnosti a otevřete si sekci „Realizace“. Ihned se před vámi objeví výčet předchozích projektů, a to včetně jejich ceny, fotografií a dalších důležitých informací.

Related posts

Hodinový manžel, nebo instalatér, koho si zavolat a proč?

no-media.cz

Jak vybrat zásuvky do rodinného domu

no-media.cz

Foukané izolace u starších staveb ušetří až 30 % tepla

no-media.cz