Bydlení

Jak ušetřit na rekonstrukci rodinného domu?

Pokud se rozhodnete pustit do rekonstrukce rodinného domu, čeká vás časově, finančně i realizačně náročný úkol. Přesto se ale investice vyplatí, přeci jen tím zhodnocujete vlastní majetek. Proč ale nehledat způsoby, které vám pomohou trochu ušetřit?

Zažádejte si o dotaci

V případě, že je účelem rekonstrukce snížení energetické náročnosti, využijte dotační program. Využít můžete dotace na zateplení, dotace na vybudování zelené střechy, dotace na výměnu oken, dotace na instalaci venkovní stínicí techniky nebo dotace na alternativní zdroje energie, například fotovoltaiku. Dotaci lze získat i na odborný posudek či technický dozor při rekonstrukci. Pokud využijete dotací víc, získáte navíc bonus.

Zaplaťte si odborníka

Zvažte, jaké práce chcete provést a kolik na ně můžete uvolnit ze svého rozpočtu. Obraťte se na odborníky, kteří vám doporučí úsporná řešení a nabídnou možnosti, které by vás nejspíš nenapadly. I když je to investice navíc, v konečném důsledku je pořád levnější zaplatit profesionála než napravovat případné problémy.

Nakupujte ve slevě

Ušetřit můžete na stavebním materiálu, pokud rekonstruujete svépomocí. Tím není myšleno vybírat méně kvalitní materiál od neprověřených firem, ale především vyhledávání slev u stavebnin nebo odkupu přebytků z jiných staveb a rekonstrukcí. Některé renomované stavební firmy mohou díky dlouholeté spolupráci s prodejci stavebnin rovněž zajistit zajímavé slevy.

Pokud rekonstruujete vybavení domu či bytu, vytvořte si seznam položek, které si chcete či potřebujete pořídit a měnit. Pak si věci postupně odškrtávejte. Nemusíte kupovat vše najednou, to nejlepší, co můžete udělat, je sledovat nejrůznější výprodeje a slevové akce. Nakupujte úsporné spotřebuje třídy minimálně A+. I když nepatří k těm nejlevnějším, investice v podobě několika stovek nebo tisíc navíc se vám rychle vrátí v podobě úspor na energiích.

https://pixabay.com/cs/photos/renovace-lamin%c3%a1t-pokoj-m%c3%adstnost-596163/

Related posts

Elektrikář Praha 6 aneb nevíte si rady s elektroinstalací?

no-media.cz

Aerárium je stylový mikrosvět, který můžete mít i u vás doma

no-media.cz

Pošťák zvoní třikrát

no-media.cz