Reklamní články

Jak ušetřit při koupi notebooku

Elektronika je v současné době nezbytnou součástí každé domácnosti, obzvláště pro školáka, který notebook potřebuje jako součást výuky, tak pro rodiče, kteří potřebují notebook kvůli zaměstnání.

Častým bodem při rozhodování mezi stolním počítačem a notebookem bývají finance, kdy je jasnou variantou notebook. Při nákupu notebooku chce každý zákazník za málo peněz koupit co nejvíce, v realitě to však chodí jinak.

Parametry pro výběr správného notebooku závisí na tom, co od něj očekáváte – práce, vyhledávání informací na internetu nebo hraní. Co je součástí základního notebooku:

  • Procesor – jeden z nejdůležitějších parametrů, které jsou nezbytné pro výběr. Procesor se podílí na výkonu notebooku, a také správného fungování jednotlivých programů. Součástí procesoru je také jádro, na běžné účely postačí dvoujádrový, na výkonnější fungování her budete potřebovat čtyřjádro.
  • Grafická karta – správně zobrazený obraz je důležitý opět především u notebooku, který chcete na hraní, pro běžné fungování vám stačí základní grafická karta.
  • Úložiště – základem notebooku musí být také úložiště. Větší úložiště je vhodné pro notebooky, kam potřebujete dostat více programů. Čím je úložiště větší a plnější, tím může být notebooku pomalejší, pokud tedy potřebujete uložit fotky nebo filmy, pořiďte si raději pevný disk.
  • Operační paměť – vnitřní paměť notebooku, která umožňuje zapisovat data, opět se její výběr odvíjí využití notebooku.
  • Baterie – notebook se pyšní tím, že jej můžete snadno a jednoduše přenášet. Je-li baterie již špatná a musíte mít notebook neustále v napájení, zvažte porovnání ceny nové baterie a nového notebooku.

Jaké jsou běžné metody levnějšího nákupu?

  • Slevy – poohlédnout se můžete po různých akcích a slevách, které jsou nabízeny na jednotlivé modely. Zároveň také můžete využít nákup více modelů za levnější ceny.
  • Starší model – s vytvořením nového modelu také automaticky padá hodnota staršího modelu notebooku, můžete si tak zakoupit starší model, který bude stále pořád výkonný, spolehlivý a za nižší pořizovací cenu.
  • Repasovaný notebook

Co jsou repasované notebooky?

Když jsou nové notebooky z obchodu příliš drahé, většinou přichází na řadu notebooky z druhé ruky, místy škrábnuté, již dávno ne tak výkonné, a ještě se špatnou výdrží baterie, za kterou si musíte připlatit, abyste se vůbec mohli pohnout od nabíječky.

Máte však na výběr ještě třetí možnost – repasované notebooky. Jedná se o elektroniku, která je stažena z trhu z různých předváděcích akcí nebo ze společností, kde jsou nezbytné neustále nové modely.

Někteří mají z repasované výpočetní techniky strach, neboť přesně neví, co mají čekat. Repasované notebooky mají však nespočet výhod. Mezi základní výhody patří pořizovací cena, která je důvodem zakoupení pro mnoho lidí. Zakoupit je můžete až o 60–70 % levněji, než je jejich původní pořizovací cena modelu.

Když je notebook stažen z předváděcí akce, jeho cesta vede ke konečnému zákazníkovi. Mezitím je však ještě zkontrolován a otestován jeho stav, v případě komplikací je daná součástka vyměněna. Máte tak jistotu, že kupujete notebook, který je plně funkční.

Při nákupu z druhé ruky vám nikdo nezaručí, že bude notebook se zárukou, u repasovaného notebooku je nabízena záruku minimálně na 1 rok, u některých společností je pak na repasované počítače až 2 roky např. Eurotech.cz.

Related posts

Sledujte nejlepší sportovní přenosy živě

no-media.cz

5 prvků, které si obyvatelé vaší obce zamilují

no-media.cz

Desky pod umyvadlo jsou moderní a praktické – dodají šmrnc i vaší koupelně

no-media.cz