Bydlení

Jak uspořádat dětský pokoj

Máte doma nezbedné batole, kterému je spací koutek ve vaší ložnici už malý? Potřebuje prostor pro hraní a svoje oblečení? Pak je nejvyšší čas mu zařídit jeho pokojíček.

Výzdoba dětského pokojíčku je velice příjemnou povinností. Maminky se mohou vyřádit při výběru barev na zdi, ale i s doplňky. Na trhu je nepřeberné množství dekorativních prvků pro dětské pokojíčky. Možná až moc. A tak bude velice těžké vybrat, zda váš pokojíček budou zdobit zvířátka, princezny, anebo traktory.

Až budete zařizovat pokojíček pro mrňouska, myslete na bezpečnost. Nábytek by měl mít krytky na rozích, navíc by měly být lehčí kusy nábytku připevněné ke zdi, aby se na batole nepřevrátily.

I když už vaše dítko běhá a prozkoumává svět, ještě několik dalších let bude součástí jeho pokojíčku přebalovací pult. Přebalovací podložky, vlhčené ubrousky, ale i dětská kosmetika tak stále budou častou položkou na nákupním seznamu.

Stejně tak jednorázové plenky (pro batolata doporučujeme Dada pants 4), proto byste měli do dětského pokojíčku také přenést koš na použité plenky. Spoustu běhání vám usnadní i koš na špinavé prádlo. Vyberte nějaký s dětskými motivy, který zapadne designem do pokojíčku.

Nábytek rozestavěte podél stěn. Přeci jen si bude batole nejspíše nejčastěji hrát na zemi, tak aby mělo dostatek prostoru. Aby bylo v teple, i když si bude na zemi hrát s panenkami, či autíčky, objednejte mu nějaký pěkný kusový koberec s vysokým vlasem, který by měl opět barevně korespondovat s ostatním vybavením batolecího pokojíčku.

Batole si samo nebude rovnat hračky do poliček podle druhu. Úklid jemu i sobě usnadníte, když na hračky pořídíte nějaké pěkné barevné plastové a omyvatelné boxy.

Ani v pokoji batolete by neměl chybět stoleček se židličkou, aby mohlo pomocí pastelek vytvářet první umělecká díla. Ta povedená mu můžete pověsit na nástěnku. Nezapomeňte si je pak alespoň vyfotit na památku. Děti totiž rostou neskutečně rychle!

Related posts

Lze si vzít hypotéku bez našetřených peněz radí Aplikant.cz

no-media.cz

Jak vybrat obklady na stěnu

no-media.cz

Sapeli Centra, Sapeli Pointy i prémiový showroom Sapeli Unlimited opět otevírají dveře svým zákazníkům

no-media.cz