Bydlení

Jak vybrat barové židle a kde koupit levné a kvalitní modely?

Spousta z nás si pořídila velmi praktický a účelný barový stůl, coby předěl mezi obývací částí místnosti a kuchyní. Tímto způsobem lze opticky skvěle prostor oddělit, a přitom být po celý čas v kontaktu s celou rodinou, i když potřebuje žena či muž právě vařit. I vzhled samotného baru a barových židlí má velký vliv na to, jak místnost jako celek vypadá. Ať už máte bydlení nové, nebo chcete „jen“ vyměnit staré barové židle za nové, poradíme vám, na co si dát při nákupu pozor.

Vybíráme barové židle

Pro spoustu lidí je nejdůležitější, jak židle vypadají, a to ostatní berou jako „povinnost“ výrobce postarat se, aby měla barová židle vše, co má mít. Bohužel, ne vždy tomu tak je. Ano, vzhled je důležitý. Volit můžete buď podle barvy barového stolu, nebo celé kuchyňské linky, pokud je její součástí. Třeba když k smetanové kuchyni koupíte smetanovou barvu židlí, vše působí jednoduše, elegantně. To platí, i když máte kuchyni hnědou, šedou, černou, béžovou… a ve stejné barvě koupíte židle.

Zajímat by nás ale měla především pohodlnost židle, její konstrukce kvůli stabilitě a nosnosti, také udržovatelnost, zvláště tam, kde s námi žijí i malé děti a židle často ušpiní.

Pohodlí barové židle

Kvalitní barové židle koupím jak strohé, jen dřevěné nebo plastové, tak polstrované. U tvrdších materiálů je potřeba počítat s tím, že nás mohou po delším čase tlačit. Také pot není kam odvádět, což může být v létě velmi nepříjemné.

Polstrované barové židle jsou příjemné i po několik hodin, je ale potřeba počítat s tím, že pokud dítě do židle vylije sklenici džusu, náprava nebude tak snadná, jako při např. dřevěné židli. To platí i o potahové látce. Eko koženka se snadno otře od čehokoli, co na ní „přistane“. Potahovou látku budete čistit kartáčkem a vodou s trochou saponátu nebo prášku na praní.

Na pohodlí má vliv i tvar sedátka, opěrky, podnožky. Ideální je, když je sedátko výškově nastavitelné a ergonomicky tvarované. Opěrátko by mělo být dostatečně široké, aby se opřít mohl i muž s širokými bedry. V neposlední řadě byste se měli zajímat i o nosnost židle, aby udržela i těžkou návštěvu nebo majitele.

Moderní a levné jídelní židle

Stejně tak mohou být ozdobou jídelny nebo kuchyně jídelní židle. Aktuálně jsou velmi moderní židle v přírodních barvách, tedy šedé, hnědé, černé, béžové, smetanové, bílé atd. Co se týče konstrukce židlí, tak jako u barových židlí mohou být nohy kovové i dřevěné. Obojí je trendy a dostatečně pevné i odolné.

Kvalitní barové i jídelní židle najdete na Hawaj.cz. Vyberte si a ušetřete díky velkým slevám spoustu financí na další vybavení, bez něhož se neobjedete. Spokojeni budete s kvalitou, cenou i e-shopem, jako takovým.

Related posts

Lamelové panely na stěnu od Woodpasta.cz

no-media.cz

Dětský koutek: Zahradní nábytek

no-media.cz

Likvidace štěnic s odborníky: Zbavte se parazitů bez stresu a s jistotou

no-media.cz