Bydlení

Jak vybrat jídelní stůl: kritéria, na kterých výběr stojí

Nejeden člověk chce se svou rodinou trávit čas. Někdy se však nenaskytne jiná příležitost než u jednoho stolu, když člověk večeří nebo obědvá. V případě, že stávající jídelní stůl zrovna nevyhovuje například počtu strávníků nebo svým stavem, pořiďte si tento nábytek v novém kabátu. Prozraďme si, jak vybrat moderní jídelní stůl, aby byl zárukou vaší spokojenosti.

více v článku...

Využití jako první bod na seznamu kritérií

Abyste si vybrali skutečně takový jídelní stůl dřevo kov, který bude zdrojem vaší spokojenosti, musíte mít na paměti jedno – jeho celkové využití. Ještě před výběrem si uvědomte, jaké konkrétní aktivity zde budete zastávat. Je určen skutečně jen ke konzumaci pokrmů, nebo od něj očekáváte něco víc? Budete zde také oslavovat narozeniny, nebo hrát hry s přáteli, kdy se sem tam stane, že se vylije víno nebo jiný alkoholický nápoj?

Celkové využití bude při výběru toho pravého stolu rozhodovat. A bude se jistou měrou podílet i na ceně, kterou budete ochotní do stolu investovat.

Jakého bude materiálu?

Do jisté míry se to promítne také na tom, z jakého materiálu bude stůl vyrobený. V posledních letech se doporučuje koupě hlavně masivního nábytku, který nejen hezky vypadá, ale také je na omak velmi příjemný. V posledních letech se kombinuje hlavně s kovovými prvky, aby působil moderněji a výrazněji.

Masiv však není jediný materiál, ze kterého můžete mít svůj nábytek složený. Jídelní stoly mohou být dále z lamina, ze skla, případně z plastu, i když ty nemívají zrovna velkou životnost. Velkým trendem jsou železné nebo kamenné stoly, jež ale bývají velkým zásahem do rodinného rozpočtu.

Podívejte se na tvar desky

Kromě jiného sledujte také tvar desky jídelního stolu. Opět se můžete setkat s několika zpracováními, kdy však záleží opět na vašich preferencích. Obdélníkové nebo čtvercové desky jsou takovou klasikou a standardem. Poslední módní trendy se však více přiklání ke kulatým a oválným stolům, jež se hezky vejdou i do menších prostorů.

Na správný výběr tvaru desky bude mít vliv především umístění, respektive vytyčený prostor pro tento kus nábytku, ale také počet členů domácnosti nebo styl, ve kterém máte zřízený zbytek domova.

Related posts

Jak uspořádat dětský pokoj

no-media.cz

Jak vybrat obklady na stěnu

no-media.cz

Kvalitní spánek zaručí správný rozměr povlečení

no-media.cz