Bydlení

Jak vybrat obklady na stěnu

Každý interiér si žádá svá vlastní pravidla dekoru zdí. Právě obklady se skvěle hodí nejen do moderních prostor, ale i do vintage nebo skandinávského stylu. Jak vybrat ty správné obklady?

Vybírejte nadčasové obklady

Obklady na stěnu vám budou sloužit dlouhá léta. Proto byste měli vybírat takový styl a dekor, který je vám skutečně blízký a existuje velká pravděpodobnost, že se vám budou líbit i během následujících let. Například kamenné obklady na zeď jsou nadčasové a nikdy vás neomrzí. I když naprosto změníte podobu své místnosti, obklady zůstanou stálou jistotou, která bude prostoru dodávat styl, šmrnc a eleganci.

Přírodní styl vede stále

Pokud hledáte vhodnou dekoraci na zeď, která vydrží jen chvíli, budou vám stačit obyčejné tapety. Většina z nás ale při zařizování místnosti touží po něčem, co vydrží podstatně déle. A právě zde nastupují obklady na stěnu.

Nikdy neuděláte chybu, když si vyberete strukturu kamene, cihly nebo dřeva. Tyto materiály můžete použít v místnostech bez omezení. Jsou ale i jiné možnosti, jak si zařídit parádu, tentokrát o něco levnější.

Imitace jsou levnější

Přírodní materiály lze samozřejmě nahradit věrnými imitacemi ze sádry nebo betonu. U sádrových obkladů však dbejte na to, aby nepřišly do kontaktu s vlhkostí. Nejsou tedy vhodné pro prostory kuchyní a koupelen. Mimo tyto místnosti ale imitace na první pohled od originálních materiálů skutečně nerozeznáte.

Sledujte barevnost vzorků

Než si objednáte konkrétní obklady, vždy se podívejte na jednotlivé vzorky a představte si je v dané místnosti. Jsou rozměry místnosti menší? V tom případě si raději zvolte světlejší obklady. Pro velké místnosti se pak hodí nejen světlé odstíny, ale obklady všech barev a reliéfů.

Stylové obklady zcela změní podobu místnosti. Při výběru se řiďte materiálem, barvou obkladu, a také jeho cílovou místností a případnému působení vlhkosti v ní.

Related posts

Jak uspořádat dětský pokoj

no-media.cz

Foukané izolace u starších staveb ušetří až 30 % tepla

no-media.cz

Se správnými okny ušetříte teplo i peníze

no-media.cz