Pro muže

Jak vybrat počítačový server v roce 2019?

Počítačové servery jsou pro mnoho běžných uživatelů záhadou a mnoho lidí ani neví, jaká je jejich funkce. Pokud ale vedete nějakou firmu, větší obchod nebo se tato potřeba vyskytne i doma, budete se muset po kvalitním serveru poohlédnout. Co to vlastně server je a jaké možnosti patří pro letošní rok k těm nejvyhledávanějším?

Malé servery nerozeznáte od běžných počítačů

Ve zkratce je server výkonný počítač, který je zjednodušeně řečeno nadřazen dalším počítačům připojeným v síti. Umožňuje jejich připojení a také sdílení (tiskárny, účty apod.) Úkolem serveru je také to, aby všechny počítače v síti pracovaly hladce včetně všech specifických-například obchodních aplikací, firemního webu a tak dále.

Servery mohou být malé, podobající se běžným počítačům, ale vyrábějí se i velké typy serverů usazované do speciálních skříní. Pokud však sháníte malý firemní server, měli byste sledovat několik základních vlastností.

Při prodeji serveru vám vybraní prodejci určitě odborně poradí, ale i tak je ideální si tuto problematiku trochu prostudovat. V první řadě je ideální si říci, co od serveru očekáváte a jaké aplikace pro vás budou klíčové. Podle toho vybírejte konkrétní druh. Servery by také měly mít dva tzv. hot-plug napájecí zdroje pro případ poruchy, aby se server nemusel vypínat. Důležitý je i serverový procesor s co nejvyšším výkonem.

V prodeji si vede dobře například značka Dell

Co se týče konkrétních serverů, velice dobře hodnocené jsou momentálně například servery od značky Dell. Konkrétně třeba model Dell PowerEdge T30 má rychlý čtyřjádrový procesor, 8 GB RAM a 4 sloty pro možnost navýšení operační paměti. HDD disk pak disponuje kapacitou 1000 GB.

Tyto malé, nenápadné Dell servery se hodí jak do menších firem, tak i do domácností a nemají problém s případným růstem firmy a tím i náročnosti kladené na takovýto server. Poměr cena versus výkon je zde rozhodně na dobré úrovni.

Related posts

Jak ušetřit při nákupu herního notebooku

no-media.cz

Trump se setkal s nejmladším vůdcem Evropy

no-media.cz

Je wakeboarding pro každého?

no-media.cz