Bydlení

Jak vybrat vytápění pro rodinný dům

Energetická krize je stále tématem dne a řada domácností vlivem strachu z budoucnosti přichází s nápadem investovat do úsporných opatření. Zatímco starší domky zvažují přechod na ekologičtější a ekonomičtější způsob vytápění, ti, kteří domov teprve staví se už automaticky přiklání k výhodnějším zdrojům tepla a vybírají je společně s keramickými vypínači a střídači, jež jsou v domě také zapotřebí. Pojďme si shrnout možnosti, jaké máte, když vybíráte právě vytápění pro rodinný dům.

Tepelné čerpadlo je hitem posledních let

Za doslovný hit posledních let můžeme označit tepelné čerpadlo, které je z energetického pohledu velmi úsporným řešením. Dokonce se na něj vztahují i dotace z nejmenovaného úsporného programu čili lze jeho pořizovací cenu až o 50 % snížit.

Princip je jednoduchý – slouží k přenosu tepla z vnějšího prostředí do vnitřního prostředí. Funguje se na velmi podobném principu jako funguje klimatizace, jen je samotný postup obrácený. Lidé si mohou vybrat rovnou ze 4 druhů tepelných čerpadel, které se liší pouze tím, odkud berou prvotní teplo.

Plynový kondenzační kotel je spolehlivý

Pro řadu domácností může být pořízení tepelného čerpadla nevýhodnou věcí, zejména pokud chtějí nějakým způsobem snížit energetickou spotřebu staršího rodinného domu. Nic však není ztracené, i v tomto případě přichází do hry několik skvělých řešení, mezi nimiž vyniká plynový kondenzační kotel.

Mluvíme o velmi spolehlivém zdroji tepla, který se hodí mít v každé domácnosti. Dokáže totiž vytápět zvolený prostor a zároveň ohřívat vodu.

Elektrokotel nedělá hluk

Třetí možností, která uzavře náš seznam je elektrokotel, o který se v posledních letech také zvyšuje zájem. A nelze se tomu divit – v současné době existuje rovnou několik elektrokotlů, všechny jsou však cenově výhodnější než tepelné čerpadlo a mají menší rozměry čili je dokonce lze pověsit také na stěnu. Po stránce ovládání jsou jednoduché a nejsou hlučné, čímž se nijak nesnižuje komfort vašeho bydlení.

Related posts

Jak vybrat obklady na stěnu

no-media.cz

Žižkov je místem, které se bude líbit nejen mladým rodinám

no-media.cz

Jak ušetřit na rekonstrukci rodinného domu?

no-media.cz