Auto Moto

Jak vyčistit interiér auta, aby bylo zase jako nové

Máte pocit, že vaše auto zrovna neodpovídá jako novému stavu, a to hlavně proto, že jste už posledních pár měsíců nevysávali ani neotírali zařízení v interiéru vozidla? Při každodenním používání naše auto dostává pořádně zabrat. Vždyť vezměme si v potaz jen zablácené koberečky nebo okna, která jsou plná výkalů od ptáků. Abyste svému autu vrátili jako nový vzhled, pojďme si prozradit několik tipů.

více v článku...

Začínáme od podlahy

Brát prakticky automaticky do ruky leštičku na auto je chybný krok. I na to se dostane, ale nejdříve se začne s interiérem vozidla. Čistič interiéru auta nám pomůže i s prvním krokem, kdy začínáme prakticky od podlahy. Právě podlaha vozidla totiž trpí nejvíce, protože na ni prakticky neustále máme položené nohy v botách, jež nejsou zrovna nejčistší.

Ze všeho nejdříve tedy vytáhneme koberce, ať už jsou jakéhokoli materiálu, a pustíme se do vysávání, případně důkladnějšího čištění podlahy.

Přecházíme na sedačky

V dalším kroku přecházíme na sedačky, které během jízdy také dostávají pořádně zabrat. Snažíme se je vyčistit co nejkvalitněji to jde, zaměřujeme se hlavně na nečistoty, které ulpěly v záhybech sedačky.

V případě, že cestujete s domácím mazlíčkem, potřebovat budete víc než jen vysavač. Chlupy se totiž mohou i s vysavačem velmi těžce odstraňovat, proto vezměte do rukou nějaký kartáč či něco podobného.

Je načase přistoupit k utírání prachu

I ve vozidle se šíří prach, který usedá na jednotlivé části. A i když to zprvu nejde možná znát, na plastových částech se mohou dříve nebo později smítka prachu skutečně objevit. Vezměte do rukou čistící prostředek, který si s prachem poradí a pusťte se do díla.

Nezapomeňte však na klimatizaci, která může pod tíhou prachu nebo jiných nečistot skomírat. Tím, že ji budete pravidelné a důkladně čistit prodloužíte její funkčnost, správnou účinnost i celkovou životnost.

Related posts

Spolehlivá auta za dostupnou cenu nakupujte v Kia Kladno

svet zeny

Společnost LANXESS spolupracovala na vývoji prvního celoplastového brzdového pedálu pro sportovní elektromobil

no-media.cz

Nosiče kol na tažné zařízení Thule zjednoduší cestování a přepravu bicyklů

no-media.cz