Auto Moto

Jak vyčistit interiér auta, aby bylo zase jako nové

Máte pocit, že vaše auto zrovna neodpovídá jako novému stavu, a to hlavně proto, že jste už posledních pár měsíců nevysávali ani neotírali zařízení v interiéru vozidla? Při každodenním používání naše auto dostává pořádně zabrat. Vždyť vezměme si v potaz jen zablácené koberečky nebo okna, která jsou plná výkalů od ptáků. Abyste svému autu vrátili jako nový vzhled, pojďme si prozradit několik tipů.

Začínáme od podlahy

Brát prakticky automaticky do ruky leštičku na auto je chybný krok. I na to se dostane, ale nejdříve se začne s interiérem vozidla. Čistič interiéru auta nám pomůže i s prvním krokem, kdy začínáme prakticky od podlahy. Právě podlaha vozidla totiž trpí nejvíce, protože na ni prakticky neustále máme položené nohy v botách, jež nejsou zrovna nejčistší.

Ze všeho nejdříve tedy vytáhneme koberce, ať už jsou jakéhokoli materiálu, a pustíme se do vysávání, případně důkladnějšího čištění podlahy.

Přecházíme na sedačky

V dalším kroku přecházíme na sedačky, které během jízdy také dostávají pořádně zabrat. Snažíme se je vyčistit co nejkvalitněji to jde, zaměřujeme se hlavně na nečistoty, které ulpěly v záhybech sedačky.

V případě, že cestujete s domácím mazlíčkem, potřebovat budete víc než jen vysavač. Chlupy se totiž mohou i s vysavačem velmi těžce odstraňovat, proto vezměte do rukou nějaký kartáč či něco podobného.

Je načase přistoupit k utírání prachu

I ve vozidle se šíří prach, který usedá na jednotlivé části. A i když to zprvu nejde možná znát, na plastových částech se mohou dříve nebo později smítka prachu skutečně objevit. Vezměte do rukou čistící prostředek, který si s prachem poradí a pusťte se do díla.

Nezapomeňte však na klimatizaci, která může pod tíhou prachu nebo jiných nečistot skomírat. Tím, že ji budete pravidelné a důkladně čistit prodloužíte její funkčnost, správnou účinnost i celkovou životnost.

Related posts

LANXESS pomáhá automobilovému průmyslu v rozvoji elektromobility

no-media.cz

Tesla Elona Muska uzavře většinu prodejen

no-media.cz

Výkup auta ušetří dost času

no-media.cz