Bydlení

Jak zařídit garsonku, aby se vám tam dobře bydlelo?

Malý byt může být při zařizování noční můrou každého, kdo s tím nemá bohaté zkušenosti. Věřte, že i malý byt nebo garsonku si můžete velmi pohodlně a stylově zařídit. Může se zdát, že dostat do jediné místnosti obývací pokoj, ložnici, jídelnu i kuchyň může být nereálné. Ve skutečnosti to není tak těžké. Musíte jen vědět, jak na to. A právě s tím vám alespoň trochu poradíme.

Multifunkční nábytek je nutností

V první řadě si místnost rozdělte na jednotlivé zóny. Každý kout místnosti by měl sloužit jinému účelu. Tak dostanete vše do jediného pokoje. Dnes najdete jedinečné postele kombinované s pohovkou. Přes den budete mít pohovku, přes noc pohodlnou postel. To vám ušetří hodně místa. Stejně to můžete vyřešit s jídelním stolem a židlemi.

Využijte naplno stěny

Budete se divit, kolik věcí dokážete uložit na stěny pokoje. Nemusí se jednat jen o police na knihy. Na police dáte hodně věcí a poslouží vám také háčky a věšáky. Na dekorace do interiéru asi nebudete mít příliš místa, ale pár se jich tam vejde. Závěsný systém byste měli využít hlavně v kuchyni, kde vám ušetří velké množství místa.

Jak opticky zvětšit prostor?

Je nám jasné, že byt nemůžete nafouknout. Když budete chytře pracovat s nábytkem a zvolíte světlé tóny, nebude to u vás vypadat jako ve sklepě. Světlé barvy stěn i nábytku jsou základ. Bydlení v malém bytě bude velmi pohodlné a stylové také pomocí šedých tapet nebo světlého koberce. Právě světlé barvy a minimální množství nábytku způsobí, že prostoru bude vzdušný a na první pohled velký.

Úložné prostory vybírejte s rozumem

Při výběru skříně vyberte takovou, která bude až ke stropu. Stejně postupujte při výběru nové kuchyně. Nezapomínejte na úložné boxy a krabice, které můžete dostat pod postel. Využít můžete úložný prostor pod pohovkou nebo konferenčním stolkem. A skvělou možností je také velká skříň v zádveří, která vám dá možnost skladovat nejen boty a oděvy, ale také mnoho dalších věcí.

Hledáte další inspiraci nejen pro útulné bydlení v garsonce? Navštivte magazín ostrov-inspirace.cz, kde najdete dalších tisíce užitečných tipů a nápadů.

Related posts

Dětský pokoj, který byste si jako dítě přáli mít

no-media.cz

Pošťák zvoní třikrát

no-media.cz

Správné větrání chrání vaše zdraví

no-media.cz