Finance

Jak žít s dluhy, abychom se z nich nehroutili?

Většina z nás má alespoň nějaký ten dluh. Kdo nezdědil dům nebo jej nepomohli koupit nemovitost rodiče, si musel ve většině případů vzít hypotéku či jiný typ finančního produktu. Jiní využili úvěr na koupi dovolené, auta, vybavení do domácnosti, opravu a náhrady zubů a podobně. Jenomže velmi lehce se může stát, že dluh začne přerůstat přes „naši hlavu“.

Žijte co nejúsporněji

Pokud hrozí, že nebudete mít na splátku nebo zálohu na elektřinu, je-li to možné, zkuste získat peníze sběrem. Ať už železa, papíru, hajní vykupují bukvice pro zvěř, jinde jsou zase výkupy jablek… Zkuste si najít přivýdělek na doma, který by vám pomohl, když by vám nevyšly peníze. Většinou jde o práce u počítače, které sice nejsou velmi dobře placeny, ale nějakou tu korunu lidem přinesou. Nekupujte zbytečné potraviny, sladkosti, vařte.

Někomu může pomoct rodina, ale často to možné není. Když bude nejhůř, může vám přijít vhod půjčka pro lidi v exekuci. Ale vždy myslete na to, že čím více máte dluhů, tím víc „ujídají z vašeho talíře“.

Volte s rozumem při volbách i nákupech

Teď proběhly volby. Byli jste volit? I naše vláda má vliv na to, jak se lidem v její zemi daří. Je dobré si zjistit, jaké volební preference má ta či jiná skupina lidí, jaké jsou volební programy jednotlivých stran…

Uvážlivě volte i v obchodech. Je lepší, koupit si jedno kvalitní triko, košili, kalhoty nebo bundu, než jít do tržnice a koupit si o polovinu levnější kalhoty, a za pár měsíců zjistit, že se v látce dělají díry, nebo že švy praskají…. Cenově dostupná je móda Kenny S. Když nakoupíte toto německé zboží v akci, můžete jej mít za výhodnou cenu a vydrží vám po mnoho let.

Pokud se dostanete do platební neschopnosti, ihned kontaktujte vašeho věřitele a zkuste si domluvit nový splátkový kalendář.

Related posts

Co je SEO a jak ho využít pro své podnikání?

svet zeny

Inkasní systém pro finanční instituce

no-media.cz

GAP pojištění: Co znamená a kde ho sjednat nejvýhodněji?

svet zeny