Pro muže Reklamní články

Jaký konstrukční systém dřevostavby zvolit?

Mít takovou dřevostavbu na klíč, to je dnes in. Víte ale, jaké existují nejzákladnější typy, a podle čeho zvolit vhodný konstrukční systém stavby? 

Nejekonomičtější varianta

Hledáte konstrukční systém, který vyjde skutečně nejlevněji? V tom případě je nejvhodnější si vybrat některý z typových domů. Také modulární dřevostavba je výbornou variantou pro ty, kdo shánějí ekonomicky příznivou formu vlastního hnízda. Typové domy nabízejí celou řadu výhod. Mezi ně se řadí například fakt, že jsou řešeny pomocí panelové výstavby. Kromě úspory financí tak máte zajištěnu také velkou rychlost celé stavby.

Nejrychlejší stavba

Přejete si dům, který poroste skutečně jako houby po dešti? Pokud je faktor času při vašem rozhodování klíčový, měli byste zvážit modulární dřevostavbu. Podobnou rychlostí rostou také masivní dřevostavby z CLT panelů, nebo také montované dřevostavby. Tyto typy konstrukcí se z hlediska rychlosti stavby řadí k těm nejvhodnějším variantám.

Přístup pro těžkou techniku? Značka ideál

Váš pozemek je také rozhodující v tom, zda pro vás bude vhodné zvolit všechny typy konstrukcí. Pokud je možno se k pozemku dostat i s těžkou technikou, budete mít mnohem volnější výběr v možnostech konstrukce. Je možné k pozemku přijet pomocí kamionu? Dostane se tam také jeřáb? Na tyto otázky byste měli znát odpověď nebo se poradit u odborníku jako je ORCAN GROUP.

Nejčastější typy staveb

V rámci dřevostaveb je několik základních konstrukčních typů budov. Jedná se například o masivní dřevostavbu, tedy o srub, roubenku nebo stavbu z masivních CLT panelů. Nejčastěji se u nás staví ale jiný druh dřevostavby – takzvané rámové dřevostavby. Ty v současné době převyšují ostatní typy konstrukcí. Setkat se ale můžete kromě masivních a rámových dřevostaveb také se skeletovými konstrukcemi. Jednotlivé konstrukční typy mají své nesporné výhody. Vyznačují se také různou časovou, finanční a konstrukční náročností. V posledních letech v naší zemi nejčastěji rostou rámové dřevostavby. U nich přitom na první pohled nepoznáte, že se nejedná o zděný dům.

Related posts

3M: Inovace a kvalita v oblasti brusiv a lepicích pásek

no-media.cz

Holub: Posel míru a symbol svobody

no-media.cz

Ovocné stromy potřebují péči. Nezapomínejte na jejich řez

no-media.cz