Zprávy

Jaký pták je neinteligentnější? Papoušek!

Papoušci na první pohled zaujmou nádhernými pestrými barvami. Není to ovšem jediné, čím jsou zajímaví. Vedle jiných ptáků vynikají třeba obrovskou inteligencí. 

Svým rozumem jsou dál než psi, kteří jsou obecně bráni jako chytrá zvířata. Vědci přirovnávají rozumové schopnosti papoušků ke čtyřletým dětem. 

Aby se mohl papoušek dobře rozvíjet, potřebuje podnětné prostředí. Ptáci, kteří jsou celé dny zavření v kleci a nemají k dispozici žádné hračky, příliš inteligence nepředvedou. 

Ti, kterým se majitelé svědomitě věnují, se naučí různé triky a zvládají řešit jednoduché hlavolamy. Papouščí inteligence stojí také za schopností naučit se mluvit.

Nejlépe napodobují lidskou řeč velcí papoušci, jako arové, kakadu nebo žako. S trochou štěstí se však něco naučí i korela a andulka. 

Zajímají Vás také zvířata nebo umění či móda? Pak Vás zveme na náš blog, kde o těchto věcech píšeme zajímavé články. Ale také i o jiných zajímavých tématech mezi nebem a zemí.

Například špercích, drahých kamenech, přírodě, slavných lidech, či o různých jevech co ovlivňují člověka v jeho životě.

Mrkněte se na naše články, kde se například dočtete zajímavosti o tom, jak se z housenky stane krásný motýl nebo co loví jaguár či proč je křeček oblíbený mazlíček spousty lidí.

Related posts

O zemní práce je největší zájem na jaře

no-media.cz

Firemní kultura v roce 2023

no-media.cz

Snížení stavu zaměstnanců hrozí až v pětině firem

no-media.cz