Pro muže

Jaký typ robotické sekačky vybrat pro svou zahradu?

Robotické sekačky se staly trendem posledních let. Jejich úkolem je především usnadnit starost s péčí o zahradu a zkrátit čas, který prací na zahradě strávíme. V případě, že ještě nemáte robotickou sekačku, nabízí se otázka, jak ji vybrat, respektive jakou pořídit. Na trhu se totiž nachází několik druhů a vybrat si tu pravou – to je stěžejní.

Pro dokonalý trávník

Robotická sekačka funguje na jednoduchém principu – vymezíte na zahradě takzvané sekací zóny a v nich bude sekačka také fungovat. Navigací se tak nebudete muset vůbec stresovat a nebudete se o ni muset po prvním nastavení či vymezení hranic vůbec starat.

Sekačka je natolik vyvinutým pomocníkem, že nenabourá ani do plotu, dokonce neposeká záhon plný květin, pakliže jí nastavíte příslušné hranice. Stává se tak skutečně cenným společníkem a pomocníkem, který udrží trávník v dokonalém vzhledu.

Na co se zaměřit při výběru

Jak ale bylo zmíněno, robotické sekačky jsou k dostání v několika různých provedeních a najít tu pravou, to se může někomu jevit jako velký oříšek. Co však může pomoct jsou parametry, na které se v případě výběru robotické sekačky zaměřit.

Konkrétně by vás měla zajímat šířka záběru, konstrukce celé robotické sekačky nebo její výkon. Právě výkon vám napoví (společně s kapacitou baterie), kolik toho sekačka zvládne na jeden zátah posekat čili jak výkonná a efektivní bude.

V současné době energetické krize vás bude zajímat i to, jak vysoká nebo naopak nízká je její spotřeba elektrické energie a jestli je svahově dostupná (v případě, že máte nerovnou zahradu).

Jsou libo speciální funkce?

Některé typy robotické sekačky mají také i speciální funkce. Jelikož se však jedná o vyšší cenovou kategorii, je na vás, jestli speciální funkce skutečně oceníte či nikoliv.

Related posts

Navigace světem hazardu: Úloha Instititu pro regulaci hazardních her

PH

V Ženevě vyhlásili 14 nejlepších aut světa

no-media.cz

Nejpopulárnější online profese

svet zeny