Zprávy

Jakým způsobem skladujete svou sbírku? Dejte pozor na poškození

Lidé jsou sběratelé. Předmětem zájmu může být v podstatě cokoliv. Známky, podtácky, pohledy, čajové servisy, panenky nebo třeba sloni s chobotem nahoru. Každý exemplář sbírky je jedinečný. A každý skladujeme odlišným způsobem. Známky řadíme do alba, slony dáme do speciální vitríny, podtácky třeba do kufru pod postel. Zde je vše, co musíte udělat, abyste svou sbírku nepoškodili.

Specifické podmínky

Jak už bylo řečeno, každý předmět může mít různé požadavky na skladování. Papírové předměty, jako jsou známky, podtácky či pohlednice skladujeme na suchém místě. Sbírka vína bude vyžadovat dodržení určité teploty. Vitrína pro sběratele, do které se možná rozhodnete investovat, se vyrábí obvykle otevřená. To znamená, že k vystaveným předmětům má přístup světlo. A ne u všech předmětů je žádoucí, aby byly na světle, protože mohou blednout a degradovat.

Kategorizace sbírky

S tím, jak množství sbíraných předmětů poroste, budete potřebovat rozdělit je na jednotlivé druhy. Například na pohledy se zvířaty, s krajinou nebo podtácky domácích či zahraničních pivovarů atd. Způsob kategorizace sbírky se samozřejmě bude lišit v závislosti na tom, co vlastně sbíráte. Třídit můžete například podle roku výroby, velikosti, barvy, a další způsoby podle vaší preference. Někteří sběratelé dokonce využívají tabulku v počítači.

Uložení sbírky

Ať už budete mít sbírku doma nebo v garáži, měli byste myslet na její ochranu. A to v několika vrstvách – čím více vrstev, tím větší ochrana. Například jednotlivá alba můžete uložit do plastového kontejneru, ten pak třeba po dvou do krabice nebo je můžete obalit do folie, aby k nim nemohla vlhkost. Míru ochrany zvolte podle toho, jak prostředí splňuje požadavky na skladování (papírové předměty v garáži mohou navlhnout snáze, než když je uložíte doma). Nezapomeňte své předměty pravidelně kontrolovat. Například případná plíseň se tak nestihne rozšířit na všechny předměty.

Related posts

Nasazení nis2: Profesionalita a preciznost s Faster CZ

no-media.cz

Víte, proč udržovat výrobní prostory v čistotě?

svet zeny

Proč cizinci potřebují zaměstnaneckou nebo modrou kartu?

no-media.cz